SVĚT HARRYHO POTTERA SE VRACÍ!

NAVŠTIVTE NOVÝ BLOG O PŘIPRAVOVANÉ FILMOVÉ TRILOGII!

--->FANTASTIC-BEASTS.BLOGSPOT.CZ<---

FACEBOOKOVÉ STRÁNKY:

www.facebook.com/fantasticbeastscz

Harry Potter a Relikvie Smrti

UŽ ZÍTRA!

13. července 2011 v 16:25 | Adam-Potter

SVĚTOVÁ PREMIÉRA POSLEDNÍHO DÍLU HARRYHO POTTERA + FOTKY A VIDEA

8. července 2011 v 11:52 | Adam-Potter
Velkolepá, atmosférická, dojemná - tak by se dala charakterizovat včerejší londýnská premiéra filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: část 2. Celé Trafalgarské náměstí bylo doslova obklopeno davovým šílenstvím. Tisíce fanoušků ze všech koutů světa se už od minulého týdne sjížděly na náměstí, kde až do tohoto čtvrtka nadšeně vyčkávaly na slavnostní ceremoniál. A ani většina z nás, která se na londýnskou premiéru neměla možnost dostat, nebyla o tuto událost ochuzena. Stránka Youtube poskytla živé vysílání premiéry ve výborně kvalitě a se zábavnou online diskuzí, na kterou každou minutu přibývaly stovky příspěvků ze sociálních sítí Facebook a Twitter.Také bych chtěl pochválit diskuzi na priori-incantatem.sk, kde slovenští fanoušci aktivně přispívali s překlady toho nejdůležitějšího, co bylo během rozhovorů s herci řečeno. I přímo v Londýně panovala mezi fanoušky různých narodností velmi přátelská atmosféra a ani jazyková bariéra nebyla žádným problémem. Velmi se mi například líbil přijezd Alana Rickmana, kterého všichni přítomní nadšeně uvítali dnes už světoznámou písničkou z Potter Puppet Pals - Snape, Snape, Severus Snape...


Samozřejmě kromě herců nechyběli ani producenti, režisér a žena bez které by se žádná premiéra nekonala - J.K.Rowlingová, která spolu s Danem Radcliffem byla nejočekávanější osobou večera, a proto oba dorazili jako poslední.

Nejdojemnější částí večera bylo závěrečné děkování, kde došlo i na slzy a paní Rowlingová pod tlakem emocí oznámila, že nechce aby to vše skončilo, a proto se rozhodla napsat další díl Harryho Pottera, což samozřejmě byl jen vtip ale dodala, že k tomu nikdy neměla tak blízko jak právě teď při loučení.

Slavnostní závěrečná premiéra pro herce je tedy za námi. Pro nás ostatní to ale začne až příští týden. 14.7.2011 - končí velký filmový fenomén jménem Harry Potter.

Další záznamy z premiéry najdete na youtube
Obrázky z premiéry dodám brzy.

SLEDUJTE ONLINE: PREMIÉRA FILMU HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI: ČÁST 2

7. července 2011 v 13:21 | Adam-Potter
Dnes v 17:00 našeho času odstartuje na londýnském Trafalgar Square premiéra závěrečného dílu potterovské ságy - Relikvie Smrti: část 2. Celou událost můžete sledovat živě na:

Do kin film vstoupí již za týden!!!

Relikvie Smrti: část 2 v českých časopisech

6. července 2011 v 19:45 | Adam-Potter
Již zítra 7.7.2011 proběhne v podvečer velká londýnská VIP premiéra posledního dílu Harryho Pottera. Místo konání je poprvé v historii premiér HP přímo na Trafalgarském náměstí, takže to bude vskutku výjimečná událost. Pokud tedy máte zítra čas, určitě nezapomeňte zajít na blog, zase vám sem nahodím odkaz na ONLINE sledování.

Zpět k hlavnímu tématu. Dle očekávání se Harry Potter stal tento měsíc hlavním tematem většiny filmových časopisů. Které to jsou a co v nich najdeme?

1.FILMSTAGE

Tento ne moc známý filmový časopis nabízí čtyřstránkový speciál o HP a jako dárek zde najdete oboustranný ČESKÝ plakát k filmu. (Harry z jedné strany, Voldemort ze druhé)


2. SVĚT FILMU
V něm najdete také velký speciál k Harry Potterovi + rozhovor s českými dabéry Rona a Hermiony - Anežkou Pohorskou a Jiřím Kocmanem. Rovněž je tu i plakát.3. BRAVO - VYCHÁZÍ VE ČTVRTEK


Dále pravděpodobně najdeme Harryho i v následujícím čísle časopisu ABC, který je jedním partnerů filmu.

Hlavním mediálním partnerem je ovšem opět TV NOVA, takže jako při každé premiéře čekejte nějakou tu reporáž o HP v Televizních Novinách. A možná bude i český TV spot!

Délka posledního filmu ODHALENA + Celkové shrnutí

12. června 2011 v 20:34 | Adam-Potter
Už před několika měsíci jsme byly díky testovacímu promítání informováni o tom, že poslední film Harryho Pottera bude nejspíš i nejkratším filmem celé série. Nyní tuto zprávu potvrdilo i IMAX kino, které na svých stránkách zveřejnilo definitvní délku druhé části Relikvií Smrti - 130 minut.

A TEĎ TROCHU MATEMATIKY - CELKOVÉ SHRNUTÍ

Jednotlivé délky filmů
- Kámen mudrců: 152 minut
- Tajemná komnata: 161 minut
- Vězeň z Azkabanu: 141 minut
- Ohnivý pohár: 157 minut
- Fénixův řád: 138 minut
- Princ dvojí krve: 153 minut
- Relikvie Smrti I: 146 minut
- Relikvie Smrti II: 130 minut

Celková délka obou částí filmu Relikvie Smrti
276 minut = 4 hodiny 36 minut

Celková délka VŠECH FILMŮ HARRYHO POTTERA
1178 minut = 19 hodin 38 minut

Trailer k Relikviím Smrti 2 již ve čtvrtek ráno.

27. dubna 2011 v 17:14 | Adam-Potter
První upoutávka k poslední části Harryho Pottera o které se diskutuje už prakticky od začátku roku bude konečně zveřejněna. Trailer si svou premiéru odbude už ve čtvrtek ve 2:45 ráno na americké televizi ABC a vzápětí bude uvolněn i na internet takže o nic nepřijdeme!

Harry Potter a Relikvie Smrti: část 1 na DVD a Blu-ray

17. dubna 2011 v 7:32 | Adam-Potter
Tak jsme se konečně dočkali! První část velkého finále si již od pátku můžete pořídit na dvoudiskovém DVD a Blu-ray.

Film:
Potterovská fantasy-sága se uzavírá, sedmým dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - tentokrát do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Vypátrání a zničení viteálů, do nichž Pán zla rozdrobil svou duši, je jedinou zárukou vítězství nad ním. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel a tajné spojení s nimi. Závěrečná bitva s Voldemortem a jeho přívrženci se odehraje v Bradavicích…

Bonusy:
Informace zde
Na Blu-ray najdete i úvodní scénu posledního filmu!

Náhledy menu:
A co vy? Máte už film doma? Nebo si stejně jako já kupujete Harry Potter filmy ve sběratelské třídiskové edici? V tom případě si ještě chvíli počkáme. V této edici zatím vyšly jen první čtyři filmy. Pátý a šestý se připravuje už letos a na závěrečný dvojdíl musíme čekat až do příštího roku.

Relikvie Smrti: část 2 bude NEJKRATŠÍM HP filmem.

1. dubna 2011 v 18:06 | Adam-Potter
Harry Potter a Relikvie Smrti: část 2 bude dosud nejkratším filmem potterovské série - tuhle informaci nedávno potvrdil producent HP David Heyman. Dosud měl nejkratší stopáž pátý díl Fénixův řád se 138 minutami. Promítání závěrečného filmu by tak mělo zabrat jen něco málo přes dvě hodiny.

Ono to vlastně žádné velké překvapení není. Když si otveřete knihu Relikvie Smrti, zjistíte, že z celkových 36 kapitol bylo 24 zfilmováno v 1.části a na 2. tak zbývá jen 12 kapitol + epilog.

AKTUALIZACE: Zároveň bylo potvrzeno, že délka závěrečného epilogu O devatenáct let později bude ve filmu jen kolem 2 minut.

DVD Relikvie Smrti: část 1 - nové info,české obaly + AKTUALIZACE

22. března 2011 v 19:42 | Adam-Potter
Vydání DVD a Blu-ray první části Relikvií Smrti se v ČR nakonec o dva dny posunulo. Dočkáme se ho 15.4 což je už za pouhé čtyřy týdny! Prozatím si můžete prohlédnout české obaly, které jsou naprosto totožné s těmi anglickými.

Blu-ray edice bude obsahovat nové záběry z poslední části, to už jistě víte. Konkrétně se bude jednat o úvodní scénu z filmu, kde Harry rozmlouvá s Olivanderem o Relikviích smrti.

TRAILER

Harry Potter a Relikvie Smrti: část 1. - DVD a Blu-ray

15. února 2011 v 16:00 | Adam-Potter
www.adam-potter.blog.cz
Vydání filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: část 1. na DVD a Blu-Ray se kvapem blíží. V České republice si budete moci film koupit už od 15.dubna 2011 (Anglie 11.4, USA 15.4)

Zároveň byl zveřejněn seznam všech bonusů, které budou na discích obsaženy. Velkým lákadlem jsou určitě vystřižené scény, nebo exkluzivní ukázka z druhé části filmu Relikvie Smrti, který bude mít premiéru až v létě.

Seznam bonusů na DVD:

DOKUMENTY:

- Seven Harrys
- On the Green With Rupert, Tom, Oliver and James

ZAOSTŘENO NA:

- poslední dny v Zobí ulici
- hagridova motorka
- kouzelnické stany
- útok smrtijedů na kavárnu
- tvorba Dobbyho a Krátury
- Godrikův důl
- zamrzlé jezero
- návrat Griphooka

VYSTŘIŽENÉ SCÉNY:

-Ron diskutuje v dílně s panem Weasleyem o rádiích
-Harry a teta Petunie opouštějí dům
-Harry a Dudley si podají ruce
-smrtijedi prohledávají opuštěný dům Grangerových
-Harry na ministerstvu upozorní pana Weasleyho, že jej sledují
-trio ve stanu diskutuje o zničení medailonku
-Ron a Harry nahání v lese zajíce
-Ron a Hermiona hází na jezeře žabky

Seznam bonusů na Blu-ray:

VŠECHNY BONUSY Z DVD +

- první ukázka z filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: část 2.
-dokumenty o tvorbě soundtracku, letu sedmi potterů, Godrikově dole
-ženy Harryho Pottera
-dokument o Rupertu Grintovi
-otevření parku Wizarding World of Harry Potter
-Maximum Movie Mode: Voldemortovo tajemství

Obaly:

DVD a Blu-ray obal pro Anglii (stejné by měly být i pro ČR)


DVD a Blu-ray obal pro USAObal pro limitovanou třídiskovou Blu-ray edici a kolekci všech dosavadních filmů

Předobjednávat můžete již teď na FilmCity.cz

První informace o vynechaných scénách v HP7 1.část

23. listopadu 2010 v 17:42 | Adam-Potter
www.adam-potter.blog.cz

Mezi bonusy na DVD předposledního potterovského filmu - Relikvie Smrti 1, které by mělo vyjít v dubnu, nebudou opět chybět vystřížené scény. Režisér David Yates v jednom rozhovoru potvrdíl, že nás může čekat až 15 minut nového materiálu. Pokud to tak bude i u druhé části, čeká nás přibližně 30 minut plné nových záběrů z filmu a to nezní vůbec špatně.

A teď už k samotným vystřiženým scénám. Režisér odhalil, že jedna z nich se bude týkat Rona a Hermiony:

Udělal jsem nádhernou scénu mezi Hermionou a Ronem. Chtěl jsem prozkoumat jejich vztah trochu víc. Ve Skotsku jsme natáčeli scénu, v níž Ron ukazuje Hermioně, jak házet kameny po jezeře, tak aby se točili na hladině. Hermiona hází skutečně špatně a tak trvala na tom, aby jí Ron ukázal, jak se to dělá, přičemž se jeden druhého dotknou - dojde k fyzickému kontaktu, je to směšné, něžné a dojemné. Oba byly v této scéně komičtí, ale nakonec skončila na DVD, protože celkový tón filmu je, jak víte, celkem intenzivní. " zdroj: priori-incantatem.sk

www.adam-potter.blog.czwww.adam-potter.blog.cz

PREMIÉRA FILMU HARRY POTTER A RELIKIVE SMRTI: ČÁST 1

18. listopadu 2010 v 0:00 | Adam-Potter
www.adam-potter.blog.czwww.adam-potter.blog.czwww.adam-potter.blog.cz
www.adam-potter.blog.cz
www.adam-potter.blog.cz
www.adam-potter.blog.cz
www.adam-potter.blog.cz
www.adam-potter.blog.cz
www.adam-potter.blog.cz
www.adam-potter.blog.cz
www.adam-potter.blog.cz
www.adam-potter.blog.czwww.adam-potter.blog.cz

DNES: Světová premiéra filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: část I

11. listopadu 2010 v 14:27 | Adam-Potter
www.adam-potter.blog.cz
Dnes 11.11.2010 se v Londýnském kině Odeon uskuteční světová VIP premiéra předposledního filmu potterovské ságy - Relikvie Smrti: část I. Účastní se jí většina herců a tvůrců kteří se na tomto velkofilmu podíleli. Nebude chybět ani paní J.K.Rowlingová. Celá událost začne v 17: 00 GMT (u nás v 18:00)

Další, americká premiéra v New Yorku se uskuteční 15.listopadu.

Pro veřejnost se tento film začne promítat od 18.listopadu.

ŠOK: První část Relikvií Smrti - 3D ZRUŠENO

9. října 2010 v 6:56 | Adam-Potter
www.adam-potter.blog.cz
Před několika hodinami vypustilo studio WarnerBros zprávu, která šokovala nejednoho fanouška HP. Z důvodu časového omezení WB nestihne do listopadu dodělat třetí rozměr ve filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: část první. Sedmý film Harryho Pottera tak bude do všech kin nasazen pouze v klasickém 2D! Úvahy o tom, že by byla premiéra filmu přesunuta studio naštěstí zavrhlo protože je jim jasné, že by tím fanoušky už totálně vytočili.

ÚTĚCHOU JE ALESPOŇ TO, ŽE DRUHÁ ČÁST FILMU RELIKVIE SMRTI VE 3D ZCELA JISTĚ BUDE!

Podle mě ale 3D první části ještě není úplně ztraceno. WB na něm pracovalo spoustu měsíců takže se mi nechce věřit, že by teď všechny záběry které zatím stihli do 3D předělat jen tak zahodili. Možná ho do s nějakým zpožděním nakonec do kin vypustí. Přecejen už v trailerech jsme viděli spoustu záběrů které byly pro 3D přímo dělané (např. když Voldemortův had útočí) a byla by škoda kdyby přišly jen tak na zmar.

Víme kdy skončí první část Relikvií

17. srpna 2010 v 12:15 | Adam-Potter
www.adam-potter.blog.cz
Nejnovější číslo časopisu Entertainment Weekly přineslo velké preview k filmu Harry Potter a Relikvie Smrti 1. Časopis obsahuje nejen spoustu nových obrázků z tohoto filmu ale i nějaké pikantnosti z děje. Jedním z nich je odhalení toho, ve které části filmu tvůrci rozpůlí film na dvě části!

První část Relikvií skončí v kapitole 24 (Výrobce hůlek) kdy Voldemort získá z Brumbálova hrobu jednu ze tří Relikvií Smrti, bezovou hůlku.

Skvělé místo pro přepůlení. Diváci budou velmi napjatí jak to ve druhé části dopadne protože poté co Voldemort zíká onu hůlku, bude to vypadat, že Harry už nemá téměř žádnou šanci na vítěztví.

Tuhle scénu jsme dokonce viděli i v traileru
www.adam-potter.blog.cz

DVD Relikvie Smrti - Předběžné datumy vydání

10. července 2010 v 12:25 | Adam-Potter
www.adam-potter.blog.cz
Známý český distributor DVD a Blu-ray filmů - FilmCity.cz nedávno akutalizoval jejich Facebook stránku s novinkami o vydání posledních potterovek.

Předběžné datumy vydání DVD a Blu-ray sedmého a osmého filmu HP:

Harry Potter a Relikvie Smrti: část 1.  27.4.2011
Harry Potter a Relikvie Smrti: část 2. 30.11.2011

Teaser Trailer již zítra (v USA)

27. června 2010 v 12:56 | Adam-Potter
www.adam-potter.blog.cz
Již zítra 28.6 v 16:00 (v našem čase: 29.6 v 1:00) bude zveřejněn očekávaný Teaser Trailer k filmu Harry Potter a Relikvie Smrti! Trailer je podle všeho dlouhý 2,25 minuty, ale obsahuje záběry které jsme už viděli v MTV traileru.
Trailer se bude v kinech promítat před filmem Twilight Saga: Zatmění a bude samozřejmě ve 3D.

Někteří herci z HP už trailer viděli, byl jim promítán jako třešnička na dortu při posledním natáčecím dnu.

!KONEC NATÁČENÍ!

12. června 2010 v 19:49 | Adam-Potter
www.adam-potter.blog.cz
Tak vážení, bohužel je to tady! Dnes 12.6.2010 jedna éra končí. Dnes končí natáčení filmu Harry Potter a Relikvie Smrti. Dnes končí natáčení celé potterovské ságy.

Pro nás to zas tak významný den není. Natáčení HP filmů sice skončilo, my se však můžeme stále těšit na dva potterovské filmy. Pro nás celá série skončí až za rok po premiéře posledního filmu.

Velký význam má ale tento den pro herce kteří v této sérii účinkovali. Pro hlavní trio i všechny ostaní, kteří na tomhle filmu společně pracovali už od roku 2000. Dnešním smutným dnem to ale končí. Herci se rozloučí a každý si půjde svou vlastní cestou.

Jak tento den herci v HP vnímají? Již brzy se určitě objeví další informace.

Ukázky z Relikvií Smrti na prezentaci v ShoWest

20. března 2010 v 11:35 | Adam-Potter
www.adam-potter.blog.cz
Včera se pro několik vyvolených novinářů na filmovém veletrhu ShoWest konala prezentace několika záběrů z filmu HP a Relikvie Smrti. Ukázka bohužel není přístupná pro veřejnost zato si ale můžeme přečíst názory novinářů o tom co všechno viděli a jak se jim ukázka líbila:

zdroj:priori-incantatem.sk + můj překlad

Ukázka začala Voldemortovu chůzí v zakázaném lese, přičemž okolo něj byli uskupení všichni jeho stoupenci. Díval se na Harryho. Předpokládal jsem, že ukázka bude jen z prvního Harryho Pottera, který přijde do kin v listopadu. Myslím, že tento úvod byl z druhé části, přímo z velké bitvy mezi Harrym a Voldemortem.

V dalších částech byli Harry, Ron a Hermiona bojující v lese, záběr, v němž Ron říká Harrymu, že po smrti blízké rodiny jeho bolest přece již není důležitá (nebo něco v tom smyslu), dále Harry letící s Hagridem na motorce, pronásledováni Voldemortem se Smrtijedy, všichni Potterové z úvodu první části, Bill Nighy jako Rufus Brousek, polibek Harryho a Ginny, Snape u velkého stolu, který Voldemortovi a jeho vstupem oznamuje, že Harry bude převezen do úkrytu, kde už bude těžké zmocnit se ho a ještě mnoho jiného. Některé záběry byly dokončeny, jiné zase ne. Jediné, co jsem si uvědomil po shlédnutí ukázky bylo to, že film bude úžasný a že jsem rád, že poslední kniha je zpracována ve dvou částech.

Na dalších záběrech bylo vidět zakrváceného Harryho, který viditelně vyděšený přichází do lesa na setkání s Voldemortem. Ten se mu posmívá slovy "chlapec, který přežil, přichází zemřít". Dále píší:
Viděli jsme malé části ze všeho, od odchodu sedmi Potterů z domu Dursleyovic, přes útok Smrtijedů na svatbě Billa a Fleur po útěk z Gringottbanky na bledém drakovi a dokonce i Bradavice v plamenech. S nedokončeými efekty je těžké říci jak to celé vypadá, i když některé z nejefektnějších momentů byly nejjednoduší: Ronův a Harryho boj ve stanu, Harryho návštěva hrobů svých rodičů, útěk před lapači v lese, pasáž, v níž Harry vzdorovitě říká Voldemortovi, že zůstane naživu, "protože mám něco, pro co se vyplatí bojovat".

Součástí byla i jedna nová scéna: V závěrečných záběrech se mihla Hermiona letící na koštěti z ohnivé koule. Jde zřejmě o útěk z komnaty nejvyšší potřeby, v níž vyčarovali Crabbe s Goyle prokletý oheň na konci. Jezdila Hermiona někdy podle knihy sama na koštěti? Jde o filmovou změnu, která se pravděpodobně nedočká hlubšího objasnění.

Nové info o natáčení HP7

9. prosince 2009 v 15:36 | Adam-Potter
Pár nových informací o natáčení sedmého a osmého filmu:

1. V knize HP a Relikvie Smrti byla scéna v kapitole střibrná laň kde otevřený viteál (medailon) začne mluvit o Ronových nejhorších představách:

"V jedné scéně, se jeden z viteálů chrání tím, že vyvolává děsivé vize a ukáže jak se Harry a Hermiona spolu líbají," vysvětluje Yates. "Bude fascinující sledovat Ronovu reakci a Dan bude při tom bez oblečení."

Režisér se tedy pravděpodobně rozhodl doslovně zfilmovat následující monolog viteálu: "Vždy nejméně milován matkou, která toužila po dceři ... a teď nejméně milovaný dívkou, která má raději tvého nejlepšího přítele ...
vždy druhý, věčně zastíněn ... "

David potvrdil i druhou kontroverzní scénu: "Je tu ještě další scéna na nádraží Kings Cross, kde Harry téměř zemře a potká Brumbála.I v této scéně je nahý, "dodal.


2.David Yates o NOVÉ SCÉNĚ KTERÁ NEBYLA V KNIZE:
"Něco, co jsme právě natočili, bude neocenitelné. Je to scéna, v níž Harry a Hermiona spolu tančí, v knize tato scéna není. Je to něco, co jsme vytvořili pro film a je to velmi něžné a pěkné a plné respektu.Harry a Hermiona během společného tance odhalí i některá svá tajemství. "
 
 

Reklama