SVĚT HARRYHO POTTERA SE VRACÍ!

NAVŠTIVTE NOVÝ BLOG O PŘIPRAVOVANÉ FILMOVÉ TRILOGII!

--->FANTASTIC-BEASTS.BLOGSPOT.CZ<---

FACEBOOKOVÉ STRÁNKY:

www.facebook.com/fantasticbeastscz

Červenec 2011

PŘEDOBJEDNÁVKA: DVD, 3D Blu-ray Harry Potter a Relikvie Smrti část 2.

29. července 2011 v 9:19 | Adam-Potter

Český e-shop filmcity.cz zveřejnil na svém facebooku první informace o vydání DVD a Blu-ray filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: část 2, které vás určitě potěší.

- Datum vydání je zatím naplánováno na 30.11.2011, může se ale samozřejmě ještě změnit.
- Film u nás bude v prodeji ve třech verzích: dvoudiskové DVD, dvoudiskové Blu-ray a pozor i ve 3D Blu-ray!
- Poslední informace se týká 1.části Relikvií Smrti. Tento film měl být uveden minulý rok do kin ve 3D, což se ovšem nestalo. Tvůrci se ale nakonec tuto trojrozměrnou verzi rozhodli vydat, a to na 3D Blu-ray. V ČR by se měla dostat do prodeje v půlce listopadu.

Čtyři roky od vydání poslední knihy Harryho Pottera.

21. července 2011 v 17:21 | Adam-Potter |  Kniha 7
Dnes jsou to přesně čtyři roky ode dne, kdy v Anglii oficiálně vyšla závěrečná kniha potterovské ságy - Harry Potter a Relikvie Smrti. A že to byla vskutku úspěšná kniha. Během prvních 24 hodin po uvedení si ji koupilo 11 miliónu čtenářů. V Česku jsme ovšem museli počkat až na překlad, který se do prodeje dostal v lednu 2008. Ačkoliv J.K.Rowlingová udělala za Harrym definitvní tečku, stále jsme se ještě mohli utěšovat dvěma nadcházejícími filmy, které byly později prodlouženy na tři. Ale i přesto to tak strašně rychle uteklo a po čtyřech letech tu máme (definitvní ?) konec.Relikvie Smrti: část 2 v českých časopisech podruhé

21. července 2011 v 16:56 | Adam-Potter

V který dalších českých časopisech narazíte na Harryho?

SVĚT FILMU - PLAKÁTOVÝ SPECIÁL - 99 KČ
Časopis Svět filmu se kromě červencového čísla věnuje Harrymu i v prvním plakátovém speciálu.
Těšit se můžete na 22 oboustranných plakátů o velikosti A3, z toho 19 plakátů je právě k filmu HP a Relikvie Smrti 2. Dále jsou zde plakáty k filmům Transformers, Auta 2 a X-Men: První třída.
Speciál nebude v prodeji na stáncích! Objednávat můžete pouze přes internet a to ZDE.

FILMAG EXTRA - 76 Kč

filmag_titulka_extra_potter

Na více jak 30 stranách titulu Filmag Extra se nachází kompletní informace o všech filmech a knihách s tematikou Harry Potter. Samozřejmostí jsou informace ze zákulisí a jiné zajímavosti. Pro fanoušky je navíc připraven plakát, na jehož stranách je Hermiona Grangerová a Belatrix Lesrangeová. Až do 31. října navíc mohou čtenáři soutěžit o tři DVD s posledním dílem Harryho Pottera, resp. o interaktivní kouzelnickou hůlku. (radiotv.cz)
ABC - 43 Kč
A nechybí ani ABC, které se HP věnuje při každé premiéře. Jako dárek zde naleznete oboustranný plakát s Harrym a Voldemortem.

14.7.2011 - Premiéra filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: část 2.

14. července 2011 v 0:00 | Adam-Potter
Poslední den natáčení Harryho Pottera

Ohlédnutí za celou sérií

No story lives unless someone wants to listen… The stories we love best do live in us forever.

J.K.Rowling

I don't think the end of the story happens tonight, because each and every person, who will see this film and who have followed these films over the last ten years, will carry this story with them through the rest of their lives, and it will affect what they do.

Daniel Radcliffe

Dan, you didn't 'get lucky' - you were and are the perfect Harry and will be forever.

Emma Watson

Hogwarts will always be there to welcome you home.

J.K.Rowling

UŽ ZÍTRA!

13. července 2011 v 16:25 | Adam-Potter |  Harry Potter a Relikvie Smrti

SOUNDTRACK - Harry Potter and the Deathly Hallows: part 2

13. července 2011 v 12:49 | Adam-Potter

Posledchněte si oficiální soundtrack k závěrečnému dílu Harryho Pottera. Hudbu složil opět Alexandre Desplat.
Upozornění: Názvy skladeb vyzrazují děj filmu!

1. "Lily's Theme" - 02:28
2. "The Tunnel" - 01:09
3. "Underworld" - 05:24
4. "Gringotts" - 02:24
5. "Dragon Flight" - 01:43
6. "Neville" - 01:40
7. "A New Headmaster" - 03:25
9. "Statues" - 02:22
10. "The Grey Lady" - 05:51
12. "Battlefield" - 02:13
13. "The Diadem" - 03:08
14. "Broomsticks and Fire" - 01:24
15. "Courtyard Apocalypse" - 02:00
16. "Snape's Demise" - 02:51
17. "Severus and Lily" - 06:08
18. "Harry's Sacrifice" - 01:57
20. "Harry Surrenders" - 01:30
21. "Procession" - 02:07
22. "Neville the Hero" - 02:17
23. "Showdown" - 03:37
24. "Voldemort's End" - 02:44
25. "A New Beginning" - 01:39

+ v závěrečném epilogu má zaznít skladba Leaving Hogwarts z HP1

PRÁVĚ V PRODEJI: Videohra k poslednímu filmu, další sběratelské edice.

13. července 2011 v 8:10 | Adam-Potter |  Harry Potter a Relikvie Smrti - hra

Nová videohra k poslednímu dílu ságy - Harry Potter and the Deathly hallows: Part 2 je již v prodeji. Podle prvních recenzí je hra o něco lepší než předchozí nepovedená část. Stále se ale vše točí jen kolem kouzelnických soubojů. Oproti předchozí hře je zde vylepšené ovládání, máte na výběr několik nových kouzel a možností (např. úplná novinka v historii HP her - přemísťování) a kromě Harryho si můžete zahrát i za spoustu dalších postav.
Videohra vyjde u nás vychází pouze v angličtině s českým manuálem. Demo si můžete stáhnout na oficiálních stránkách hry. Cena je ze začátku opět nehorázně vysoká - 1099 Kč.
Velmi povedený trailer ke hře.Minulý týden se do prodeje dostaly i sběratelské edice dalších dvou dílů Harryho Pottera, konkrétně Fénixova Řádu a Prince dvojí krve. Balení opět obsahuje 3DVD - 1. FILM + 2. BONUSY + 3. Další části unikátního osmihodinového dokumentu VYTVÁŘENÍ MAGICKÉHO SVĚTA HARRYHO POTTERA (Evoluce a Kouzelné efekty)
Doporučená cena je 299 Kč. Film je s českým dabingem, bonusy a dokumenty s titulkama.12.7.2011 - Pražská premiéra HP7 - část 2.

13. července 2011 v 7:40 | Adam-Potter
Včera večer se v Praze uskutečnila slavnostní premiéra posledního dílu Harryho Pottera, které zůčastnily především známé české tváře. Ve večerních a nočních televizních novinách jste včera mohli zhlédout několik živých vstupů právě na tuto premiéru.

Reportáž o premiéře v 15:24.


Reportáž o premiéře v 10:23


Relikvie Smrti 2 a Česko Slovenský dabing

9. července 2011 v 19:54 | Adam-Potter
Pokud stále ještě 5 dnů před premiérou doufáte, že bude zveřejněn oficiální, česky dabovaný trailer jako u minulých dílů, tak nedoufejte. Žádný český trailer totiž bohužel nebude. Podle informací, které fanouškům na youtube poskytl server totalfilm.cz, má český distributor údajně pocit, že Harry je u nás natolik populární, že už žádnou reklamu nepotřebuje.

AKTUALIZACE: WARNER BROS NAKONEC NA POSLEDNÍ CHVÍLI VYPUSTILO ALESPOŇ ČESKÝ TV SPOT. MŮŽETE HO VIDĚT BEHEM REKLAM NA PRIMĚ A NA NOVĚ!

Každopádně o celkový film strach mít nemusíte. Ten je již celý nadabován a jeho obsazení si můžete pročíst TADY! Můžeme být rádi. K žádným změnám v obsazení nedošlo, a to ani u postav, které se vrací dokonce i po pěti filmech (např. profesorka Prýtová)

Zato Slováci takové štěstí neměli. Profesor Brumbál (slovensky Dumbledor) projde již po třetí hlasovou proměnou. Důvodem jsou zdravotní potíže předchozího dabéra.
Na druhou stranu, Slovensko se narozdíl od nás alespoň dočkalo svého traileru.

TRAILER: HARRY POTTER A DARY SMRTI 2

SVĚTOVÁ PREMIÉRA POSLEDNÍHO DÍLU HARRYHO POTTERA + FOTKY A VIDEA

8. července 2011 v 11:52 | Adam-Potter |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Velkolepá, atmosférická, dojemná - tak by se dala charakterizovat včerejší londýnská premiéra filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: část 2. Celé Trafalgarské náměstí bylo doslova obklopeno davovým šílenstvím. Tisíce fanoušků ze všech koutů světa se už od minulého týdne sjížděly na náměstí, kde až do tohoto čtvrtka nadšeně vyčkávaly na slavnostní ceremoniál. A ani většina z nás, která se na londýnskou premiéru neměla možnost dostat, nebyla o tuto událost ochuzena. Stránka Youtube poskytla živé vysílání premiéry ve výborně kvalitě a se zábavnou online diskuzí, na kterou každou minutu přibývaly stovky příspěvků ze sociálních sítí Facebook a Twitter.Také bych chtěl pochválit diskuzi na priori-incantatem.sk, kde slovenští fanoušci aktivně přispívali s překlady toho nejdůležitějšího, co bylo během rozhovorů s herci řečeno. I přímo v Londýně panovala mezi fanoušky různých narodností velmi přátelská atmosféra a ani jazyková bariéra nebyla žádným problémem. Velmi se mi například líbil přijezd Alana Rickmana, kterého všichni přítomní nadšeně uvítali dnes už světoznámou písničkou z Potter Puppet Pals - Snape, Snape, Severus Snape...


Samozřejmě kromě herců nechyběli ani producenti, režisér a žena bez které by se žádná premiéra nekonala - J.K.Rowlingová, která spolu s Danem Radcliffem byla nejočekávanější osobou večera, a proto oba dorazili jako poslední.

Nejdojemnější částí večera bylo závěrečné děkování, kde došlo i na slzy a paní Rowlingová pod tlakem emocí oznámila, že nechce aby to vše skončilo, a proto se rozhodla napsat další díl Harryho Pottera, což samozřejmě byl jen vtip ale dodala, že k tomu nikdy neměla tak blízko jak právě teď při loučení.

Slavnostní závěrečná premiéra pro herce je tedy za námi. Pro nás ostatní to ale začne až příští týden. 14.7.2011 - končí velký filmový fenomén jménem Harry Potter.

Další záznamy z premiéry najdete na youtube
Obrázky z premiéry dodám brzy.

SLEDUJTE ONLINE: PREMIÉRA FILMU HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI: ČÁST 2

7. července 2011 v 13:21 | Adam-Potter |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Dnes v 17:00 našeho času odstartuje na londýnském Trafalgar Square premiéra závěrečného dílu potterovské ságy - Relikvie Smrti: část 2. Celou událost můžete sledovat živě na:

Do kin film vstoupí již za týden!!!

Relikvie Smrti: část 2 v českých časopisech

6. července 2011 v 19:45 | Adam-Potter |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Již zítra 7.7.2011 proběhne v podvečer velká londýnská VIP premiéra posledního dílu Harryho Pottera. Místo konání je poprvé v historii premiér HP přímo na Trafalgarském náměstí, takže to bude vskutku výjimečná událost. Pokud tedy máte zítra čas, určitě nezapomeňte zajít na blog, zase vám sem nahodím odkaz na ONLINE sledování.

Zpět k hlavnímu tématu. Dle očekávání se Harry Potter stal tento měsíc hlavním tematem většiny filmových časopisů. Které to jsou a co v nich najdeme?

1.FILMSTAGE

Tento ne moc známý filmový časopis nabízí čtyřstránkový speciál o HP a jako dárek zde najdete oboustranný ČESKÝ plakát k filmu. (Harry z jedné strany, Voldemort ze druhé)


2. SVĚT FILMU
V něm najdete také velký speciál k Harry Potterovi + rozhovor s českými dabéry Rona a Hermiony - Anežkou Pohorskou a Jiřím Kocmanem. Rovněž je tu i plakát.3. BRAVO - VYCHÁZÍ VE ČTVRTEK


Dále pravděpodobně najdeme Harryho i v následujícím čísle časopisu ABC, který je jedním partnerů filmu.

Hlavním mediálním partnerem je ovšem opět TV NOVA, takže jako při každé premiéře čekejte nějakou tu reporáž o HP v Televizních Novinách. A možná bude i český TV spot!