SVĚT HARRYHO POTTERA SE VRACÍ!

NAVŠTIVTE NOVÝ BLOG O PŘIPRAVOVANÉ FILMOVÉ TRILOGII!

--->FANTASTIC-BEASTS.BLOGSPOT.CZ<---

FACEBOOKOVÉ STRÁNKY:

www.facebook.com/fantasticbeastscz

Listopad 2010

Česká videorecenze hry HP a Relikvie Smrti: část 1

27. listopadu 2010 v 19:56 | Adam-Potter |  Harry Potter a Relikvie Smrti - hra
www.adam-potter.blog.cz
Internetový pořad www.indian-tv.cz před pár dny zveřejnil vidorecenzi nejnovější potterovské hry - Harry Potter and the Deathly Hallows: part one. Ani u Indianu tato hra však neobstála a vysloužila si slabých 35% díky nevyužitému potenciálu hry, který byl již několikrát zmiňován i v předchozích recenzích.

ČESKOU VIDEORECENZI SI MŮŽETE PŘEHRÁT ZDE (HODNOCENÍ HRY 35%)


A nakonec tu mám obrázek s rozdílem Harryho z první a poslední videohry. Nová hra zdánlivě vypadá povedeně a to hlavně díky velmi dobré grafice. Ve skutečnosti se ale mnohem více zabavíte u prvních her z roku 2001.
www.adam-potter.blog.cz

Harry Potter: Filmová kouzla

26. listopadu 2010 v 15:50 | Adam-Potter |  Další knihy
Pokud máte rádi filmovou sérii o Harry Potterovi, tak vám určitě nesmí uniknout nejnovější knížka pod názvem Harry Potter: Filmová kouzla, která se dá doslova nazvat jako biblí pro všechny fanoušky této ságy.

www.adam-potter.blog.cz
Reprezentativní obrazová publikace rozzáří úžasem všechny milovníky Harryho Pottera. Představuje nejzajímavější postupy tvorby ze všech filmových dílů o slavném čarodějnickém učni. Ukázky filmařských postupů, přiblížení až odhalení úžasných tajů, kouzel a triků, které ohromují diváky v kinech. Rozsáhlé fotografické dokumenty z příprav a natáčení jednotlivých filmů, zajímavé obrazové srovnání vývoje představitelů hlavních rolí od dětství až po aktuální současnost, osobní vyznání představitelů hlavních postav a tvůrců. Předvedení nejzajímavějších nápadů tvůrců od náčrtků po realizaci. Strhující proniknutí do tajů kouzel filmařského řemesla slavných režisérů, kteří byli také očarováni dílem J. K. Rowlingové. (oficiální popis)

Tato 160-ti stránková kniha vás do detailů provede všemi díly Harryho Pottera a to včetně obou částí Relikvií Smrti. A aby toho nebylo málo, tak je ke knížce přiloženo i 10 filmových rekvizit ze kterých můžeme vyjmenovat například Pobertův plánek, přesná replika Harryho dopisu z Bradavic, různé průkazy z ministerstva kouzel, učebnice lektvarů a další.

www.adam-potter.blog.cz

Díky nakladatelství Slovart si tuto knížku užijeme kompletně v českém i slovenském překladu.

Doporučená cena: 799 Kč - je sice vysoká ale za to co všechno obsahuje zcela oprávněná.

Anglická upoutávka:Listování a recenze knihy od amerického fanouškaUKÁZKY Z KNIHY NAJDETE V TÉTO GALERII

První informace o vynechaných scénách v HP7 1.část

23. listopadu 2010 v 17:42 | Adam-Potter |  Harry Potter a Relikvie Smrti
www.adam-potter.blog.cz

Mezi bonusy na DVD předposledního potterovského filmu - Relikvie Smrti 1, které by mělo vyjít v dubnu, nebudou opět chybět vystřížené scény. Režisér David Yates v jednom rozhovoru potvrdíl, že nás může čekat až 15 minut nového materiálu. Pokud to tak bude i u druhé části, čeká nás přibližně 30 minut plné nových záběrů z filmu a to nezní vůbec špatně.

A teď už k samotným vystřiženým scénám. Režisér odhalil, že jedna z nich se bude týkat Rona a Hermiony:

Udělal jsem nádhernou scénu mezi Hermionou a Ronem. Chtěl jsem prozkoumat jejich vztah trochu víc. Ve Skotsku jsme natáčeli scénu, v níž Ron ukazuje Hermioně, jak házet kameny po jezeře, tak aby se točili na hladině. Hermiona hází skutečně špatně a tak trvala na tom, aby jí Ron ukázal, jak se to dělá, přičemž se jeden druhého dotknou - dojde k fyzickému kontaktu, je to směšné, něžné a dojemné. Oba byly v této scéně komičtí, ale nakonec skončila na DVD, protože celkový tón filmu je, jak víte, celkem intenzivní. " zdroj: priori-incantatem.sk

www.adam-potter.blog.czwww.adam-potter.blog.cz

Harry Potter a Relikvie Smrti 1 - VIDEOHRA právě v prodeji,recenze,trailery

23. listopadu 2010 v 17:26 | Adam-Potter |  Harry Potter a Relikvie Smrti - hra
www.adam-potter.blog.cz
Zároveň filmem vychází i nová stejnojmenná videohra. Cena opět vysoká - PC verze 1099,-Kč, Xbox 360 a PS3 1399,-Kč, Wii 1199,-Kč a Nintendo DS 999,-Kč

Mnoho českých hráčů nepotěší fakt, že hra v u nás vychází kompletně v angličtině narozdíl od předchozích dílů, které měli alespoň titulky (pátý díl dokonce i dabing) Údajně však ve hře češtinu zas tak moc nepotřebujete.

Podle prvních recenzí se ale videohra narozdíl od filmu vůbec nepovedla. Tvůrci údajně nedokázali využít potenciál příběhu. Jedná se o klasickou "střílečku" kde místo zbraní používáte hůlky, úkoly jsou vesměs stejné, někdy až nelogické a ovládání také není zrovna na jedničku. Ale to už si všechni přečtěte sami v následujících dvou recenzích.

RECENZE POTTERWEB.CZ (hodnocení hry 50%)

Call of Duty s hůlkama. I tak by se totiž mohla jmenovat poslední HP videohra. Chodíte rozmanitou krajinou a kosíte (ehm, omračujete) šiky nepřátel. Ale zatímco Call of Duty je parádní akční nářez, Relikvie jsou v tomto ohledu spíš utrpením.

PRIORI-INCANTATEM.SK (hodnocení hry 40%)

 Kniha je vynikajúca, film je skvelý, tak prečo nemôžu už aj Electronic Arts priniesť na herný trh naozaj skvelý kúsok nesúci meno Harryho Pottera? V predchádzajúcich častiach to bolo ešte pochopiteľné, v útrobách Rokfortu sa niečo originálne skutočne vyrobiť nedalo. Prečo sme však museli aj napriek takému obrovskému, núkajúcemu sa potenciálu, akým je otvorený svet, ktorým trojica postáv uteká a zároveň hľadá časti Voldemortovej duše, dostať do rúk namiesto skvelej akčnej adventúry len stereotypnú a neraz priam frustrujúcu"prestrelku"?

HW POŽADAVKY:
Windows XP, Vista[32bit], Win 7, procesor 2400MHz, paměť 1536MB RAM, grafická karta s 256MB RAM (GeForce 6800 / Radeon X1600), 5.00GB volno na disku, DVDROM

Trailery:
Harry Potter a Relikvie Smrti v českých TV

15. listopadu 2010 v 16:53 | Adam-Potter |  Videa
www.adam-potter.blog.cz

Pokud sledujete TV Noviny na Nově, tak jste určitě nepřehlédli reportéž věnovanou novému dílu Harryho Pottera která byla odvysílána hned den po světové premiéře 12.11. Pokud jste neviděli, máte ještě možnost stránkách Novy. Je možné, že stejně jako minulý rok se Harry ve zprávách ještě jednou objeví a to v souvislosti s českou premiérou která se uskuteční 18.listopadu.

Pořad na ČT 168 hodin také věnoval svou závěrečnou část premiéře HP7. Exkluzivně navíc udělali rozhovor s Danem, Rupertem a Emmou. Dojde i na český překlad potterovské ságy a uvidíte jak Rupert Grint krásně vyslovil slovo Brumbál a ještě i uhádl co to znamená! Pořad můžete přehrávat zde (reportáž o HP začíná až v závěru)

Zároveň byl o víkendu do TV zasazen česky dabovaný TV Spot. Pokud jste ho nezastihli, máte štěstí. Dnes ho totiž WB zveřejnil na oficiálním facebooku. Přehrávat můžete zde

Světová premiéra Relikvií Smrti 1 ONLINE

11. listopadu 2010 v 14:42 | Adam-Potter |  Videa
Již v 18:00 vypukne slavnostní světová premiéra nové potterovky a vy můžete být při tom! Warner Bros chystá pro fanoušky ONLINE přenos této údalosti.

Sledovat můžete přes FACEBOOK, hpana.com, filmstage.cz, ustream.tv

Je také možné, že se dnes nebo zítra objeví reportáž o této premiéře i v Televizních novinách na Nově tak jak tomu bylo minulý rok.
www.adam-potter.blog.cz

DNES: Světová premiéra filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: část I

11. listopadu 2010 v 14:27 | Adam-Potter |  Harry Potter a Relikvie Smrti
www.adam-potter.blog.cz
Dnes 11.11.2010 se v Londýnském kině Odeon uskuteční světová VIP premiéra předposledního filmu potterovské ságy - Relikvie Smrti: část I. Účastní se jí většina herců a tvůrců kteří se na tomto velkofilmu podíleli. Nebude chybět ani paní J.K.Rowlingová. Celá událost začne v 17: 00 GMT (u nás v 18:00)

Další, americká premiéra v New Yorku se uskuteční 15.listopadu.

Pro veřejnost se tento film začne promítat od 18.listopadu.

Relikvie Smrti 1 - Klipy z filmu

11. listopadu 2010 v 9:00 | Adam-Potter |  Videa
Tento týden je opět ve znamení dalších nových videí. Tentokrát se ale nejedná o žádné trailery nebo reklamy ale o skutečné klipy z filmu o délce několika minut.


Sedmero Potterů - Harryho přátelé na sebe vezmou jeho podobu, aby tak zmátli smrtijedy. Musím říct, že záběr ve kterém se proměňují je udělán bravurně.


Útok v kavárně - Harry, Ron a Hermiona se před smrtijedy ukryjí v mudlovské kavárně. Ani zde ale nejsou v bezpečí a dva Voldemortovi stoupenci přestrojení za dělníky na ně rovnou zaútočí a dojde tak k velmi zajímavé přestřelce, kterou můžeme považovat za jednu z nejakčnějších scén celé ságy. Zatím můj nejoblíbenější klip.Sídlo Malfoyových - Další akční scéna ve které se Harry s Ronem a Hermionou snaží uniknout ze sídla Malfoyových. Lucius se chystá přivolat Pána zla, naštěstí ale situaci včas zachraňuje Dobby.Hádka mezi Ronem a Harrym. Kousek jsme viděli už v traileru.
Schůze smrtijedů - Samotný úvod filmu kdy Snape přichází na poradu smrtijedů. Trochu zklamání z Voldemorta. Vůbec tu nepůsobí děsivě natož jako hlavní záporňák celého filmu. Naopak Alan Rickman jako Snape je naprosto skvělý.Návštěva u Xena Láskoráda kde se poprvé dozvídáme o Relikviích Smrti.Harry Potter 7 v českých časopisech.

11. listopadu 2010 v 8:22 | Adam-Potter
Při návštěvě trafiky si určitě všimnete, že Harry Potter se začíná objevovat na obálkách listopadových čísel českých časopisů. Všechny jsou samozřejmě zaměřeny na premiéru předposlední části této ságy - Relikvie Smrti: část první.

www.adam-potter.blog.cz

V časopisu ABC najdete ne moc povedený rozhovor s Harrym a Voldemortem který vytvářeli samotní redaktoři časopisu. Daleko větším lákadlem je oboustranný MAXI plakát k Relikviím Smrti. (Z jedné strany trio běžící lesem, z druhé pak hořící Bradavice)

Časopis Svět filmu se také věnuje sedmému HP filmu. Najdete zde rozsáhlé informace, rozhovor s Danielem Radcliffem a jako bonus A3 plakát.

V časopisu Smajlík, který je určen spíše pro mladší čtenářské publikum je rovněž několik stránek věnovaných tomuto filmu.

HP7 - videa,tv spoty,upoutávky...

1. listopadu 2010 v 10:15 | Adam-Potter |  Videa

TV SpotyPříběh


Viteály