SVĚT HARRYHO POTTERA SE VRACÍ!

NAVŠTIVTE NOVÝ BLOG O PŘIPRAVOVANÉ FILMOVÉ TRILOGII!

--->FANTASTIC-BEASTS.BLOGSPOT.CZ<---

FACEBOOKOVÉ STRÁNKY:

www.facebook.com/fantasticbeastscz

Listopad 2009

Podívejte se na PŮVODNÍ scénář k HP6 (Anglicky)

27. listopadu 2009 v 17:33 | Adam-Potter |  Extra
Je to už pár dní co studio Warner Bros zveřejnilo kompletní původní scénář k šestému dílu HP6. Od natočeného filmu se trochu liší a někteří fanoušci tvrdí že je dokonce lepší než samotný film. To už můžete posoudit sami, scénář v Angličtině máte ZDE!

Česká stránka potterweb.cz zveřejnila ze scénáře seznam těch scén které se od filmu liší.

- scéna se Snapem a neporušitelným sibem se odehrává před Harryho přemístětím do Blábolivého Brodu za Křiklanem.

- Kratochvilné kouzelnické kejkle (obchod Freda a George) jsou původně mnohem delší.

- sestříhaný byl i famfrpálový konkurz. Cormack se původně dostal do sporu s Ginny. Vadilo mu, že jde Ginny střílet na Rona, přestože je jeho sestra.

- dialog mezi Harrym a Ginny v Doupěti (než došlo na onu scénu kde mu začne zavazovat tkaničku - údajně jedna z nejtrapnějších scén v HP) probíhal ve zcela jiném duchu. Vlastně o tkaničce se tady vůbec nepíše.

- jinak původně vypadala i scéna na poli a ze scénáře mi přišla dramatičtější, zejména mezi Harrym, Ginny a Šedohřbetem. Zničení Doupětě se zde nevyskytuje. Naopak scéna u Doupěte končí v momentě, kdy se Bellatrix vznese do vzduchu a zmizí.

- při souboji Draca s Harrym, těsně než dojde na zaklínadlo Sectumsepra, se Draco pokusí vyslat kletbu Crucio.

- líp probíhá i dialog mezi Harrym a Brumbálem o Viteálech. Padne zde zmínka o jejich počtu a v momentě, kdy se Harry dotkne prstenu, tak se nám mělo ukázat víc flashbacků (záběr na podšálek aj.)

- ve scéně v jeskyni se prvně Harry, jako v knize, pokusí Viteál získat pomocí přivolávacího kouzla. Proběhne i dialog na loďce o mrtvolách v jezeře.

- závěr po zabití Brumbála též vypadal jinak. Potyčka mezi Snapem a Harrym je delší, včetně rozhovoru ("Máte sice oči po matce, ale jste stejný slaboch jako váš otec.").

- v závěru na věži je navíc i Ginny.

Další vynechané scény z trailerů které nejsou na DVD!

27. listopadu 2009 v 17:22 | Adam-Potter |  Videa
Na youtube někdo zveřejnil video se scénami ze všech trailerů na HP6 které jsme ve filmu neviděli a bohužel se nedostali ani do vynechaných scén na DVD + ke konci videa vidíme scénu z natáčení souboje Sirius vs. Bellatrix která v HP5 také nebyla.


Princ dvojí krve- všechny vynechané scény

24. listopadu 2009 v 16:31 | Adam-Potter |  Videa
Tak a máme tu kompletně všechny vynechané scény z HP6:


Nové fotky z natáčení Relikiví Smrti - X.Láskorád a Ron s Hermionou

22. listopadu 2009 v 12:39 | Adam-Potter |  Fotogalerie k filmu 7
Tak po dlouhé době tu máme nové fotky z natáčení sedmého a osmého filmu. Můžeme zde vidět Lenčina otce - Xenofiliuse Láskoráda a Ruperta s Emmou jako Ron a Hermiona.

(pro zvětšení klikni na obrázek)


Zatím jsme tu měli jen samé fotky z natáčení ale podle nejnovější informací by jsme se měli už začátkem prosince dočkat PRVNÍCH OFICIÁLNÍCH FOTEK Z FILMU!


zdroj: snitchseeker.com

Rok do premiéry Relikvií Smrti 1

19. listopadu 2009 v 9:14 | Adam-Potter |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Pokud se opět nedočkáme nečekaného odložení premiéry jak tomu bylo u Prince Dvojí krve tak nás dneska dělí přesně 1 ROK od premiéry filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: část 1. Těšíte se? Já teda rozhodně. Hlavně jsem zvědavý jak si režisér s posledním dílem poradí.
Část druhá má premiéru 15.7.2011 což je zhruba za 20 měsíců.

Daniel bude dabovat v Simpsonech

19. listopadu 2009 v 8:38 | Adam-Potter |  Aktuální novinky
Včera vyšla nová informace o tom, že Daniel propůjčí hlas jedné postavě v nejpopulárnějším americkém seriálu Simpsonovi. Dana zde uslyšíme ale až za rok ve 22.sérii tohoto seriálu v Halloweenské epizodě Speciální čarodějnický díl XXI.

V tomto díle se objeví parodie na slavnou knižní ságu Stmívání. Daniel zde nadabuje Edmunda, upíří dítě do kterého se Líza zamiluje. Avšak Edmundův otec známý jako Drácula a Homer udělají vše proto aby rozvíjející románek udusili v zárodku.
Daniel byl velmi nadšen z možnosti dělat v Simpsonových. Údajně je to jeden z jeho nejoblíbenějších seriálů.

zdroj: priori-incantatem.sk + moje úprava a překlad

Obraceč času

18. listopadu 2009 v 12:09 | Adam-Potter |  Zajímavosti
Obraceč času je kouzelnický nástroj sloužící k cestování časem. Vypadá jako malé přesýpací hodiny zavěšené na řetízku. Jeho majitel se může přemístit do jakékoliv doby v minulosti. Cestování časem je ovšem velice zrádné a nebezpečné. Jákýkoliv sebemenší chybný zásah do minulosti může změnit historii. Proto se musí používat s velkou opatrností.

Na světě existuje jen pár kůsu obraceče. Většina je schována na Ministerstvu kouzel, přesněji na Odboru záhad.

S obracečem času se poprvé setkáváme ve Vězni z Azkabanu. Hermiona se do třetího ročníku v Bradavicích přihlásila do příliš mnoha předmětů, které by za žádnou cenu nemohla stíhat. Proto se profesorce McGonagallové za dlouhého přesvědčování ministerstva kouzel podařilo získat pro Hermionu obraceč času. Musela ovšem slíbit, že ho použije jen ke stíhání svých předmětů, a že o něm nikomu neřekne. Časem ovšem Harrymu a Ronovi začalo být podezřelé jak se Hermiona neustále někde objevuje a mizí, a jak vlastně dokáže stíhat i dva předměty ve stejnou hodinu. Nakonec se obraceč ukázal jako mnohem užitečnější věcička než jen ke stíhání předmětů. S jeho pomocí Harry a Hermiona zachránili Klofana a Siriuse. Na konci školního roku to přecejen i s obracečem bylo na Hermionu dost a proto ho raději vrátila a upravila si rozvrh aby všechno normálně stíhala.

Podruhé se s obracečem setkáváme ve Fénixově řádu. Během bitvy na odboru záhad narazí Harry na jednu místnost ve které jsou obraceče času ukryté. Bohužel tady dojde k boji se smrtijedy, jedno z kouzel narazí do obracečů a všechny se zničí.

Použití: Při přenosu časem musí mít dotyčná osoba řetízek s obracečem na krku. Pak už jen stačí několikrát obrátit malé přesýpací hodiny podle toho jak daleko do minulosti se chcete dostat.

Názor:

Podle mně je obraceč času docela nedomyšlená věc. Když ho měli na ministerstvu tak proč ho nepoužili k nějakým důležitějším věcem než jen k tomu, aby Hermiona stíhala hodiny? Dal by se s ním snadno zničit i Voldemort kdyby se s ním přenesli do doby když byl dítě. A proč se o něj Voldemort nezajímal? Vždyť by mu mohl hodně pomoci k ovldánutí celého čarodějného světa. Ano, sice byly v 5.díle na ministerstvu obraceče zničeny ale nějak se mi nechce věřit že byly zničeny úplně všechny (přece je nemohli mít jen v Lodnýnském ministerstvu ale určitě i někde jinde na světě.) A i kdyby nemohl by se vyrobit nový?


Harry Potter a Princ dvojí krve ke stažení - DVD rip + CZ dabing!

18. listopadu 2009 v 11:16 | Adam-Potter |  Downloady
Tak konečně někdo na sever uloz.to nahrál Prince dvojí krve s CZ dabingem a skvělé kvalitě!


Během týdne se vám pokusím sehnat i DVD obal.

Dobrá animace s Harrym :-)

18. listopadu 2009 v 11:04 | Adam-Potter |  Extrazdroj: http://ultimateharry.skyrock.com/

První vynechaná scéna z Prince dvojí krve!

13. listopadu 2009 v 19:23 | Adam-Potter |  Videa
Ny youtube jsem narazil na jednu z vynechaných scén které budou na DVD HP6. Sice toho v ní moc vidět není ale i tak stojí za shlédnutí.

Scéna se odehrává těsně před tím než Malfoy dostane do hradu smrtijedy.


Obrázek měsíce Listopad

8. listopadu 2009 v 14:45 | Adam-Potter |  Aktuální novinky
Hermiona - Mona Lisa - který obraz je lepší? :-)


Pro zvětšení klikni na obrázek!


zdroj: google + moje úprava

Harry Potter se dostal mezi idoly desetiletí !

3. listopadu 2009 v 9:12 | Adam-Potter |  Aktuální novinky
Postava Harryho Pottera byla anglickým časopisem Empire zvolena mezi 10 největších idolů tohoto desetiletí (Icons Of The Decade).

Všech těchto 10 idolů bude zdobit obálku tohoto časopisu:
Empire Magazine

Empire Cover 1
Empire Cover 2
Empire Cover 3
Empire Cover 4
Empire Cover 5

Empire Cover 6
Empire Cover 7
Empire Cover 8
Empire Cover 9
Empire Cover 10