SVĚT HARRYHO POTTERA SE VRACÍ!

NAVŠTIVTE NOVÝ BLOG O PŘIPRAVOVANÉ FILMOVÉ TRILOGII!

--->FANTASTIC-BEASTS.BLOGSPOT.CZ<---

FACEBOOKOVÉ STRÁNKY:

www.facebook.com/fantasticbeastscz

Červenec 2009

Uršule už je přes čtyřicet!

31. července 2009 v 9:00 | Adam-Potter |  Zajímavosti
Při prohlížení herců hrajících v Potterovkách jsem narazil na menší zajímavost. Herečka Shirley Henderson která ztvárňuje ve filmech ducha ČTRNÁCTILETÉ ufňukané Uršuly už má 43 let! Shirley se narodila 24.1965. Zda tuto herečku uvidíme i v Relikviích Smrti se snad již brzy ukáže. (ale moc velkou naději tomu nedávám, v knize se Uršula neobjevila)


Dobby = karikatura ruského prezidenta?

30. července 2009 v 9:00 | Adam-Potter |  ZajímavostiTento domací skřítek je prý karikaturou ruského prezidenta Putina!Teda alespoň podle putinových příznivců. Ti obvinili tvůrce filmu, že při ztvárnění skřítkovy podoby vyšli ze vzhledu prezidenta. Zda je to pravda můžete posoudit sami.Kam se chystáte (nebo jste už byli) na letní dovolenou?

29. července 2009 v 9:00 | Adam-Potter |  Ankety
ČR vs. zahraničí - Hlasujte v anketě :-)

Rowlingová obviněna z kradení nápadu! - Článek z NOVINKY.CZ

28. července 2009 v 9:00 | Adam-Potter |  Zajímavosti

Novinky.CZ

Vydavatel knih o Harrym Potterovi Bloomsbury Publishing rázně odmítl tvrzení, že J. K. Rowlingová ukradla některé nápady z knih zemřelého spisovatele Adriana Jacobse. Právníci, kteří mají na starosti jeho dědictví, však vydavatele žalují.
J. K. Rowlingová říká:

Žalující strana tvrdí, že Rowlingová si vypůjčila nápady do knihy Harry Potter and the Goblet of Fire (Harry Potter a Ohnivý pohár) z Jacobsovy starší knížky The Adventures of Willy the Wizard (Dobrodružství čaroděje Willyho).
Firma Bloomsbury to označuje za nepodložené a nepravdivé tvrzení, sama spisovatelka Rowlingová se k případu vůbec nevyjadřuje.
Adrian Jacobs zemřel v Londýně roku 1997. Jeho knížka však vyšla už v roce 1987. Bloomsbury uvádí, že první spor se odehrál v roce 2004 a tehdy prý nebyla druhá strana schopná označit žádný text v knihách o Potterovi, který měl údajně kopírovat kouzelníka Willyho.
"J. K. Rowlingová nikdy neslyšela o Adrianu Jacobsovi a neviděla a nečetla jeho knihu Dobrodružství čaroděje Willyho, ani o ní neslyšela až do roku 2004, kdy byl vznesen tento nárok," uvedl vydavatel v tiskovém prohlášení.
V případě, že by žaloba uspěla, šlo by o astronomické sumy. Knížek o Harrym Potterovi se prodalo asi 400 miliónů a jen filmové adaptace vydělaly několik miliard dolarů.

Hari Puttar zvítězil

Filmové studio Warner Bros nedávno žalovalo indické filmaře kvůli filmu s názvem Hari Puttar, který je podle jeho právníků příliš podobný americkému trháku podle předlohy britské autorky. Žaloba byla zamítnuta, rozdíl mezi Puttar a Potter je podle soudu zjevný. Hari je navíc podle obhajoby běžné indické jméno a Puttar není zkomolenina slova Potter, ale normální slovo. V jazyce Hindi znamená syn.

Crabbe se nevrátí?

27. července 2009 v 9:00 | Adam-Potter |  Harry Potter a Relikvie Smrti


Ačkoliv se do závěrečného dílu Harryho Pottera chystá velký comeback většiny postav které se v potterovkách objevily, je možné že známou dvojici Malfoyových poskoků už pohromadě neuvidíme.

Joshua Herdman - herec který ve filmech ztvárňuje Goyla sice potvrdil že se do sedmičky vrací jak to ale bude s Crabbem kterého hraje Jamie Waylett?

Jamie Waylett totiž čelil soudnímu proceu za pěstování mariuhany. Sám přiznal i vinu. Ačkoliv mu hrozilo vězení, nakonec dostal "pouze" 120 hodin veřejnoprospěšných prací. Je ovšem možné že se po tomto incidentu Jamie do Potterovek už nevrátí.

Začalo se rovněž diskutovat o tom že by Crabbea mohla nahradit postava zmijozelského žáka Blaise Zabini kterého ve filmech ztvárňuje Louis Cordice. Což by ovšem byla celkem škoda jelikož jak víme Crabbe hraje nakonci sedmičky celkem důležitou roli (vyčaruje v komnatě nejvyšší potřeby oheň ve kterém pak sám i zahyne)

NAHRADÍ ZABINY CRABBEA?
ZEMŘE ZABINI MÍSTO NĚJ?

Hlášky z filmu HP a Princ Dvojí krve

26. července 2009 v 9:00 | Adam-Potter |  Hlášky
Několik hlášek...Před bradavickým hradem Filch kontroluje věci které si studenti přivezli.
Školník Filch: Co je to za klacek?
Malfoy: To je vycházková hůl,kreténe!


Kratiknot si zapisuje jména studentů.
Kratiknot: Jména!
Harry: Pane profesore.Znáte mě už přes 5 let!
Kratiknot: Žádné výjimky....Pottere.

Harry a Ron se baví o tom co je to neporušitelný slib.
Ron: Neporušitelný slib? Říkal to Snape takhle?
Harry: Jo!
Ron: No neporušitelný slib je slib který nemůžeš porušit!
Harry: Víš, budeš se divit ale to mi taky došlo.


V obchodě Freda a George.
Ron: Kolik to stojí?
Fred a George: 5 galeonů
Ron: Kolik pro mě?
Fred a Georgie: 5 galeonů!!
Ron: Jsem váš bratr!
Fred a George: 10 galeonů!

Harry má od Malfoye poraněný nos. Lenka mu to chce kouzlem spravit.
Harry: Už jsi někdy někomu napravovala nos?
Lenka: Ne zato prsty na nohou! To není snad takový rozdíl.


Na chodbě v Bradavicích
McGonagalová: Bavíte se dobře?
Harry: Víte mám teď volnou hodinu.
McGonagalová: Všimla jsem si. Myslela jsem že ji využijete k lektvarům. Nebo se snad už nechcete stát bystrozorem?
Harry: Chtěl jenže bych musel být při NKÚ vynikající
McGonagalová: To platilo když lektvary učil profesor Snape. Prof. Křikla přijme i žáky s hodnocením nad očekávání.
Harry: Fajn. Tak tam hned půjdu.
McGonagalová: Pottere, vezměte s sebou i Weasleyho tváří se nějak spokojeně…

McGonagalová mluví s triem poté co byla Katey zakleta.
McGonagalová: Jak je možné že když se kdykoliv někde něco přihodí jste u toho vy tři.
Ron: Paní profesorko tuto otázku si kladu už šest let.

Lenka: V téhle části hradu jsem nikdy nebyla, leda tak ve spaní. Jsem totiž náměsíčná. Proto chodím spát v botech.


Na křiklanově večírku. Hermiona se schovává před Cormacem který se jí snaží políbit. Přijde číšník.
Číšník: Dračí tataráček?
Hermiona: Ne děkuji
Číšník: Dobrá volba. Hrozně totiž po něm páchne z úst.
Hermiona: Dejte to sem! (Vytrhne číšníkovi tácek s tataráčky) Třeba tím Cormaca odradím. Bože už je tu! (Hermiona se schová a tácek dá Harrymu. Ten nabídne tataráčky Cormacovi)
Comrac: Co to vlastně jím?
Harry: ehm…Dračí koule. (Cormac vyzvrací tataráčky přímo na Snapea a ten začne zuřit)
Snape: právě jste si vysloužil měsíc školního trestu!


KOPÍRUJ JEN SE ZDROJEM!
26.8 - 2.8 - JSEM NA DOVOLENÉ!

25. července 2009 v 7:59 | Adam-Potter |  Aktuální novinky
Jen vám oznamují že tu od neděle nejsem jelikož odjíždíme na týden k moři a proto tu nebudou žádné novinky z HP. Aby tu ovšem nebylo úplně mrtvo tak jsem několik článků přednastavil (na každý den jeden) a během týdne se co budu pryč se zde budou objevovat. Jinak dnes tu už asi nic nepřibude jelikož mám spoustu práce s balením.

Jinak tady je mála ochutnávka článků které jsem zatím předsnatavil:

Hlášky z Prince Dvojí krve
Info o Crabbovi v HP7
Rowlingová obviněna z kradení nápadu!
Zajímavost o herečce ztvárňující ufňukanou uršulu
Dobby=karikatura ruského prezidenta?

a spoustu dalších...


Zatím přeju pěkné prázdniny :-)

Rozhovor s producentem Davidem Heymanem o HP7

23. července 2009 v 17:51 | Adam-Potter |  Zajímavosti

Stránka SnitchSeeker.com měla možnost udělat krátký rozhovor s s producentem Davidem Heymanem na téma film HP a Relikvie Smrti především o polibku Rona a Hermiony, mladém Brumbálovi a Dolores Umbridgeové.

ZDROJ A PŘEKLAD: POTTERWEB.CZ

(SnitchSeeker) SS: Daniel Radcliffe říkal, že nebyl přítomen když Rupert a Emma dělali líbací scénu. Bylo to úmyslně? Aby je neznervózňoval?
(David Heyman) DH: Ne

SS: Harry v té scéně není?
DH: Ne

SS: Takže to není jako v knížce? [ Heyman vrtí hlavou že ne ]

SS: Udělal jste něco, aby jste zklidnil Ruperta a Emmu pro tuhle scénu?
DH: Ne, myslím že byli oba docela nervózní. Pracovali spolu, dlouho se znali, takže to byl velký úděl. Je to jako líbat opravdu dobrého přítele, pomyslíte si: Hmm, to je trochu divné. Ale myslím že to šlo velmi dobře. Svým způsobem je tato událost znervózněla, jako žádná jiná. Chcete rozpaky, a oni je ve scéně opravdu mají. Opravdu to funguje. Fantasticky to funguje.


SS: Harry, Ron a Hermiona se trochu při táboření pohádaji. Jak jste připravili herce pro tu změnu ve vztazích?
DH: No, víte, je to zajímavé, protože děti jako herci rostou. Nyní mají mnohem více zkušeností, než když s nimi pracoval Chris Columbus. Jsou více vyspělí, získali zkušenosti s herectvím mimo Pottera. Všichni získali přátele, s kterými dlouho dobře vycházeli a přátele, se kterými se přeli. Takže myslím že do toho přinesli mnohem víc svých pocitů a a zkušeností.

David Yates s nimi pracuje tak, že je dokáže zaujmout. Neřekne jim co dělat, ale zapojí je také do utváření své role. Uvedu příklad: David měl jednou za týden oběd s Danielem Radcliffem, aby probrali co dělají. To způsobí bližší vztah všech tří k režisérovi. Jsou nyní příliš dospělý na to říct: Jdi udělat tohle, nebo si jich prostě nevšímat.

Nebylo to tak těžké, dospívají ... no vlastně už nedospívají, je jim 19-20 let. V tom věku také soupeřili s svými přáteli. Takže jsou na to zvyklí, a lidi které máte rádi, taktéž. Oni se mají navzájem opravdu rádi. Takže na konci byli schopni přinést mnoho svých zkušeností a uplatnit je.


SS: Od Relikvií smrti to bude poprvé, co se setkáme (pozn. ve filmech) s Billem Weasleym. Jak bude představen?
DH: No, víme že je to jeho svatba. Takže bude představen na své svatbě a upřesňujeme, že je to svatba Billa a Fleur, takže víte že je to Bill Weasley a je to v domě Weasleyových. Takže poznáte kdo to je, když ho uvidíte s Fleur. Nakonec je to docela jasné.

SS: Byl napadnut vlkodlakem?
DH: Ano, byl.

SS: A jak je to tam vysvětleno, jestli je to vysvětleno?
DH: Je to jasné.

SS: Jak jste zvládli Brumbálův "backstory" (pozn. něco jako jeho minulý příběh, co dělal předtím...), když to bylo především Harryho čtení knihy Rity? (pozn. Rita Holoubková - naposledy ve filmu Ohnivý pohár)
DH: Máme okamžik, kdy Hermiona knihu čte, také máme jednu postavu která na svatbě mluví o Brumbálovi minulosti. Je to Elphias Doge, který má na něj více příznivý názor. Hermiona najde knihu Rity Holoubkové a přečte ji ostatním.

SS: Bude někdo hrát mladého Brumbála?
DH: Ano.

SS: Kdy bude oznámeno oficiální herecké obsazení filmu?
DH: Časem

SS: Vrátí se Imelda Satunton jako Umbridgeová?
DH: Ano.

SS: Mluvil jste s ní o tom, jak moc bude její postava více záporná?
DH: Ještě ne, ale budeme. Je obeznámena knihou.


HP a Princ dvojí krve - Recenze z Gorilla.cz

23. července 2009 v 17:47 | Adam-Potter |  Zajímavosti
Server www.gorilla.cz nám přinesl zajímavou recenzi na HP6:

Recenze: Harry Potter a Princ dvojí krve - David Yates opět boduje

Další kouzelnická fantasy baví i přesto, že se musí potýkat s dějově prázdnější předlohou.


Když Brumbál ve čtvrtém díle potterovské ságy prohlásil, že se blíží temné časy, možná ani sám netušil, jak dokonale se jeho předpověď vyplní. Pán zla se ještě ten rok dostal zpátky k moci a Harry Potter další rok života trávil tím, že všechny přesvědčoval o jeho návratu. A byl to rok zatraceně napínavý, protože se kouzelnické ságy ujalo tvůrčí trio David Yates (režie), Michael Goldenberg (scénář) a Nicholas Hooper (hudba), které dokázalo Bradavice definitivně proměnit v temné místo, na němž se bude brzy rozhodovat o osudu celého světa.
Navázat na famiózní Fénixův řád byl proto mimořádně těžký úkol a ničemu nepomohlo, že se na obzoru ocitl šestý rok v Bradavicích, během něhož Harry pátrá po tajemném Princi dvojí krve a Brumbál ho připravuje na střet s Voldemortem, aniž by sám věděl, čemu vlastně budou čelit. Mezi tím pokračují romantické školní pletky a hraje se famfrpál, to je ale zhruba všechno, co můžete nacpat do případného filmu.
Kniha plná odhalování Voldemotovy minulosti, která je vlastně jen překlenutím mezi pátým a sedmým dílem, je filmařsky velice nevděčnou látkou, jelikož pracuje s dějovými linkami, ze kterých moc akce nebo velkou detektivní zápletku (na čemž staví první čtyři díly) prostě nevyždímáte. Navrátivší se David Yates navíc dostal k ruce "nového" scenáristu, Stevea Klovese (zadaptoval první čtyři díly), kterého kdekdo od série hnal ve chvíli, kdy proměnil Ohnivý pohár v sérii za sebe naházených událostí z předlohy. Jak dopadla jejich spolupráce, kterou Nicholas Hooper podpořil další dávkou vynikajících hudebních motivů?

Princ, který předznamenává příjezd krále

Překvapivě dobře, ač je potřeba přistoupit na to, čím Princ dvojí krve je. Šestý díl potterovské ságy není rozmáchlým akčním dobrodružstvím ani velkým bojem se silami zla, je příběhem o tom, jak musí Vyvolený přijmout svůj osud. Harry, který si ve filmu ze svého "poslání" dělá několikrát legraci, už není jen studentem, kterému Brumbál nosí informace na stříbrném podnose. Stává se rovnocenným partnerem svého mentora a společně se krůček po krůčku blíží k odhalení, které by jim mělo dopomoct k definitivnímu vítězství nad Voldemortem.
Na tenhle ústřední motiv se potom nabalují láskyplné patálie Harryho, Rona a Hermiony, které oproti předchozím dílům nabírají na vážnosti, a linie s novým profesorem lektvarů, Horaciem Křiklanem, do jehož přízně se musí Harry na Brumbálův popud vetřít. A abych nezapomněl, kolem často posedává Draco Malfoy, který má na práci něco mnohem důležitějšího, než si hlídat dobrý prospěch.

Yates je zpět

Princ dvojí krve z toho všeho zní jako mírný guláš, který musí zároveň dopravit depresivní atmosféru i milostné švitoření, aniž by se mohl opřít o nějaký výrazný ústřední děj, jako tomu bylo u předchozích dílů. Režírující Yates ale naštěstí dokazuje, že po pětce nedostal režii zbylých Potterů náhodou, a drží svoje Bradavice v přítmí, ze kterého vás nenechává vykouknout. Na malebný hrad z prvních dvou dílů si ani nevzpomenete, protože Yates od minula ještě víc ubral na barvičkách a stylizuje Školu čar a kouzel jako místo, kde byste se pomalu báli zahnout za roh. Což je jen a jen dobře.
Spolu Bradavicemi potemnily i události v nich se odehrávající. Humorné scény se často dočkávají děsivých zakončení, chvilky štěstí rychle blednou pod náporem dalšího milostného zklamání a víc než kdy dřív se tak hrdinové musejí upínat k tomu málu světlých období, která jim život v kouzelnickém světě nabízí. V Yatesově podání tohle všechno jede jako na drátkách a filmu prakticky nekolísá tempo, čímž se mění v pohlcující dvouapůlhodinovou výpravu, u které si až ke konci začnete uvědomovat, že na vás někdo sehrál tak trochu blamáž.

Scenáristický krok zpět

Steve Kloves totiž "nezklamal" a na vypilovaný scénář, jaký měla pětka, můžete rychle zapomenout. Změny oproti knize jsou sice z velké míry k dobru, některé ale přeci jen bolí a je tu pár momentů, u kterých museli předlohy neznalí diváci jen kroutit hlavou. Co funguje na jedničku jsou přidané scény, ať už jsou to dvě úvodní nebo ta s Doupětem, protože filmovému médiu určitě prospívá vizuální prezentace nebezpečí víc než knize. Vidět smrtijedy v akci je přeci jen mnohem lepší, než kdyby o nich Harry pořád četl v novinách.
I přes tahle vylepšení Princ dvojí krve pořád neoplývá žádnou pořádnou akční scénou a obsahuje jen několik menších potyček, důležité ale je, že je tu velké množství dialogů pečlivě vyváženo demonstracemi Voldemortova tahání za nitky. A co vás určitě potěší, hutnou dávkou famfrpálu.
Mezi ty bolestivé ústupky naopak patří především Klovesovo oblíbené pohazování pomrknutí na fanoušky, která ale v rámci filmu příliš nefungují. Zničehonic se objevují informace, které předchozí filmy nijak nezmínily, a pokud třeba nevíte z knihy, že spolu Tonksová a Lupin něco mají, asi se budete celkem divit, když ho najednou osloví miláčku.
Nejvíc lidí zřejmě rozzlobí absence závěrečné bitvy, která nadělá u konce filmu pár nelogických děr (aneb chodíme si radostně sem a tam), ale je to pochopitelné vzhledem k tomu, že by bylo finále až moc natahované. Nevím jak vy, ale já jsem šel na co nejlepší možný film, ne na doslovný přepis knihy, takže nemám potřebu detailně rozebírat, co kdo udělal jinak a kde co nebylo. Neakční závěr i přesto maličko zamrzí.

Harryho jistoty

Omnoho důležitější v mých očích je, že scénář až na zmíněné neduhy neobsahuje zásadní kiksy a dává dost prostoru jak odhalování klíčových informací pro další dva díly, tak vývoji mladých čarodějů. Ty Yates svádí dohromady (nebo rozděluje) stejně nenásilně jako ve Fénixově řádu a zúročuje tak veškeré náznaky budoucího párování, které byly rozházené po předchozích pěti filmech. Mladí herci v čele s Danielem Radcliffem (Harry), Emmou Watson (Hermiona) a Rupertem Grintem hrají stejně dobře jako minule, a přestože tu třeba Radcliffe tentokrát nemá tak vypjaté scény, už jen potvrzuje, že je jistotou, která by v Relikviích neměla zklamat.
Na odiv přichází v Princi dvojí krve především komediální talent všech zúčastněných a Harry a Ron si tu dokonce střihnou epizodky "pod vlivem", ve kterých oba jejich představitelé excelují. To samé se dá říct i o nováčcích Jessie Cave (stíhačka Levandule), Freddiem Stromovi ("svůdný" Cormac) a Jimu Broadbentovi, jenž už tak hvězdný ansábl doplnil jako profesor Křiklan - na jednu stranu neskutečně zábavná figurka, na druhou stranu muž, který musí učinit velice bolestivé rozhodnutí. Broadbent obě polohy zvládá s přehledem (nic jiného jsem od něj ani nečekal) a poslední hereckou zmíňku bych ještě věnoval Alanu Rickmanovi. Ano, Snape v jeho podání je pořád boží.

Potter ještě není v koncích

Šesté Bradavické dobrodružství nedosahuje kvalit trojky ani pětky, řadí se však těsně za ně k vysokému potterovskému standardu. Návrat Klovese na post scenáristy sice nebyla nejšťastnější volba, David Yates ale zvládnul přežehlit valnou většinu jeho přehmatů a Princ dvojí krve je díky němu velice podařeným prologem k závěrečnému dvojfilmu. Stát na vlastních nohou tak úplně nemůže proto, že mu to nedovoluje předloha, to potřebné ale odvypráví v prvotřídním stylu a za asistence skvělých hereckých výkonů, triků i hudby. Pokud tedy přijmete změny oproti předloze a seděl vám Fénixův řád, neměli byste z kina odcházet zklamáni. Spíš budete ihned toužit po pokračování.

Hodnocení: 8/10

Gorilla.cz

Harry Potter na Hlavním nádraží

23. července 2009 v 17:45 | Adam-Potter |  Videa
Preméra filmu v ČR - Hlavní nádraží se proměnilo v nástupiště 9 a 3/4.tn.cz - Harryho Pottera o víkendu v kinech vidělo nejvíc Čechů v historii

23. července 2009 v 17:42 | Adam-Potter |  Zajímavosti
Zajímavý článek z TN.CZ

Harry Potter a Princ dvojí krve o víkendu do kin přilákal 172 672 diváků, což v české distribuci představuje absolutní rekord.
Šesté filmové dobrodružství Harryho Pottera mohli čeští diváci vidět už v noci z 15. na 16. července, kdy si jej nenechalo ujít více než deset tisíc fanoušků populární fantasy série.

Po prvním dni už u nás film Harry Potter a Princ dvojí krve vidělo 52 126 diváků. Do neděle česká kina na Harryho Pottera prodala 172 626 vstupenek v celkové hodnotě 21 826 096 korun.

Rekordní víkendové tržby v České republice dosud držel závěrečný díl fantasy trilogie Pán prstenů s podtitulem Návrat krále. Ten před pěti lety do kin přilákal necelých 150 tisíc diváků. Harry Potter a Princ dvojí krve jeho návštěvnost předčil o 16 procent, v případě tržeb byl dokonce o 21 procent úspěšnější.

Harry Potter a Princ dvojí krve tak dokazuje tvrzení, že každý díl je lepší a lepší i po této stránce. Během prvního víkendu od uvedení je o 39 procent úspěšnější než páté pokračování - Harry Potter a Fénixův řád.

Celosvětově Harry Potter utržil 400 milionů dolarů

Filmová adaptace šestého dílu knižní série spisovatelky J. K. Rowlingové v současné době plní kinosály po celém světě. V severoamerické distribuci Harry Potter a Princ dvojí krve za pět dní utržil 160 milionů dolarů a v celoročním pořadí mu již teď patří osmé místo. Celosvětově má film na kontě téměř 400 milionů dolarů.

V českých kinech navzdory rekordnímu nástupu Harryho Pottera překvapivě výrazně nepoklesnul zájem o starší tituly. Na druhém místě se nachází třetí pokračování animovaného filmu Doba ledová. Nejnovější příběh prehistorických zvířat si nenechalo ujít 71 813 diváků, což představuje pouze 11procentní mezitýdenní pokles. Třetí Dobu ledovou vidělo již více než 300 tisíc českých diváků, kteří za vstupenky utratili téměř 50 milionů korun.

Happy birthday Daniel!

23. července 2009 v 6:56 | Adam-Potter |  Aktuální novinky
Dnes slaví své kulaté, 20.narozeniny herec Daniel Radcliffe, hvězda ságy o Harry Potterovi nebo divadelní hry Equus. Za tento blog mu samozdřejmě přeji všechno nej a ať se mu v herectví i jeho životě daří tak jako do teď.

Seznam postav, které v HP zemřely

22. července 2009 v 19:47 | Adam-Potter |  Zajímavosti

Postavy, které v HP bohužel potkala smrt, nejčastěji za pomoci lorda Voldemorta...

Lily Potterová - zavražděna Voldemortem
James Potter - zavražděn Voldemortem
Sirius Black - zavražděn Bellatrix Lestrangeovou
Cedrik Diggory - zavražděn červíčkem
Albus Brumbál - zavražděn Snapem
Pošuk Moody - zavražděn Voldemortem
sova Hedvika - zabita smrtijedy
skřítek Dobby - zavražděn Bellatrix Lestrangeovou
Fred Weasley - zemřel v bitvě o Bradavice
Severus Snape - uštknut Voldemortovým hadem
Nymphadora Tonksová - zemřela v bitvě o Bradavice
Remus Lupin - zemřel v bitvě o Bradavice
lord Voldemort (Tom Raddle) - zavražděn Harry Potterem
Vincent Crabbe - zemřel při požáru v komnatě nejvyšší potřeby
Bellatrix Lestrangeová - zavražděna Molly Wealeyovou
had Nagini - zabit Nevillem
Rufus Brousek - ?
Colin Creevey - zemřel v bitvě o Bradavice
Ted Tonks - ?
Batylda Bagshotová - zavražděna Voldemortem.
Červíček (Peter Pettigrew) - sebevražda
Aragog - přirozená smrt

HARRY POTTER A PRINC DVOJÍ KRVE ONLINE ČESKÝ *** DABING *** - HORŠÍ KVALITA

22. července 2009 v 9:06 | Adam-Potter |  Videa
A je to tu!

ČESKÝ DABING ALE HORŠÍ KVALITA ZVUKUHARRY POTTER A PRINC DVOJÍ KRVE ONLINE ***TITULKY***

21. července 2009 v 17:23 | Adam-Potter |  Videa
Harry Potter a Princ dvojí krve Online s českými titulky!ANGLICKÝ DABING, ČESKÉ TITULKY!


Super videa s japonskou fanynkou + aktualizace!

20. července 2009 v 19:01 | Adam-Potter |  Videa
Tak tato video teď obíhají snad všechny HP stránky. Z té japonky fakt nemůžu
Aktualizace: Další video tentokrát se setkává s Emmou


Rekordní tržby šesté potterovky!

20. července 2009 v 7:46 | Adam-Potter |  Aktuální novinky
Harry Potter a Princ dvojí krve se na plátnech kin objevuje už pátý den. Za tu dobu si v Americe vydělal 159,6 milionů dolarů. Nyní tu ovšem máme i tržby ze zbytku celého světa - dalších 237 milionů dolarů. Celkem si tedy HP6 vydělal úctyhodných 396,6 milionů dolarů. Jak si povede Harry dál a jestli se tržby zvýší nebo klesnou se dozvíme v nejbližších dnech.

Dvě nové fotky Hermiony z natáčení relikvií!

19. července 2009 v 12:18 | Adam-Potter |  Fotogalerie k filmu 7
A máme tu dvě nové fotky Hermiony. Pravděpodobně se jedná o scénu kdy je Hermiona deprimovaná z toho že se Ron pohádal s Harrym a odešel.


zdroj: priori-incantatem.sk

Americké obaly na knihy Harryho Pottera - pro dospělé

18. července 2009 v 20:00 | Adam-Potter |  Extra
Je to už dávno co jsem vám ukazoval dětskou verzi obalu na HP dokonce s exkluzivním českým překladem (najdeš ji zde) A nyní tu máme verzi pro dospělé která je též velmi zajímavá:


Jak daleko je to s natáčením Relikvií Smrti?

18. července 2009 v 17:00 | Adam-Potter |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Obě dvě části posledního dvojdílu Harry Potter a Relikvie Smrti se natáčejí už od Ledna 2009 a mělo by trvat 56 týdnů. Jak daleko jsou tvůrci nyní?

Režisér Davit Yates v jednom rozhovoru uvedl: Řekl bych, že máme natočeno 85% první části a 10% druhé části!

Relikvie se do kin dostanou v listopadu 2010 a červenci 2011.