SVĚT HARRYHO POTTERA SE VRACÍ!

NAVŠTIVTE NOVÝ BLOG O PŘIPRAVOVANÉ FILMOVÉ TRILOGII!

--->FANTASTIC-BEASTS.BLOGSPOT.CZ<---

FACEBOOKOVÉ STRÁNKY:

www.facebook.com/fantasticbeastscz

Tři zajímavé články ze servru gorilla.cz

18. února 2009 v 16:14 | Adam-Potter |  Harry Potter a Princ dvojí krve
Na gorilla.cz jsem našel hned několik zajímavých článků které stojí za zveřejnění...

Šestý Potter bude vážně pro dětičky!

Nevěřím tomu, ale Harry Potter a Princ dvojí krve dostal rating PG. Za "strašidelné obrázky, nějaké to násilí, jazyk a... jak to přeložit... jemnou smyslnost." Co to znamená? Že nás opět čeká pohádka pro děcka, vážení. Rating PG, který v podstatě značí takový milý a veselý film pro celou rodinku, mají první tři díly, ale jakmile se začalo klesat do temnějších vod a přitvrzovat na atmosféře a psychologii, vylouplo se adekvátní PG-13, kterým se může chlubit Ohnivý pohár a Fénixův řád.
Davidu Yatesovi se pětkou konečně povedlo udělat z potterovky propracovaný film, ve kterém si Harry sahá na dno, ale teď Warneři hodili zpátečku a chtějí opět něco pro větší davy? Tenhle krok se mi zdá vážně podivný a i když neříkám, že musí být šestka nějaké maso (to přijde vy-víte-kdy), rozhodně jsem čekal další porci těžkého údělu vyvoleného, který ze všech sil bojuje proti Voldemortovi. Možná straším předčasně a rating se filmu nijak výrazněji nedotkne (Cuaron to taky zvládnul v PG), ale fakt, že se ustoupilo od PG-13, mi jako takový vůbec nevoní. Jde Warnerům zase o prachy?

Více v celém článku.....
Potterovská série v ohrožení?

Je tomu pár dní, co se vynořily drby o tom, že chtějí Warneři něco provést s posledními třemi díly Pottera. Nikdo tak nějak nepochopil, jak je to myšleno, když už jsou všechny ve výrobě (případně hotové), ale šlo zhruba o tohle. Předloni hodili Warneři přes palubu Zlatý kompas, jehož pokračování se asi nikdy nedočkáme, a na nízké výdělky dojela nedávno i Narnie. Disney Plavbu Jitřního poutníka financovat nehodlá, což v podstatě znamená, že je Kaspianova vyjížďka na lodi v pořádném průšvihu a Waldeni budou musel chodit s prosíkem po studiích, aby dali potřebných 140 milionů dohromady a začali točit dřív, než jim dětští hrdinové odrostou. Proto všichni začali žít v dojmu, že velké fantasy příběhy už netáhnou a od téhle nové vlny se pomalu dávají ruce pryč.

Na to přišla zpráva od Stevea Klovese, scenáristy většiny potterovek, že Warneři nevědí, zda chtějí pokračovat ve financování Harryho filmových dobrodružství, protože bez podpory nových vycházejících knih by to zas takové terno být nemuselo. Určitě nejsem sám, komu to přijde jako totální nesmysl, protože potterovská série je tím nejvýdělečnějším, co mají Warneři na skladě a vzhledem k tomu, že poslední film vydělal málem miliardu, nevidím důvod, proč výrobu posledních dvou dílů zastavovat. I přesto, že se Princ dvojí krve posunul na léto, má zajištěné obří výdělky a jestli někdo žije v dojmu, že poslední dva filmy nestrhají box office, tak by si měl spočítat fanouškovské blogy s Harryho fotkou u nadpisu. Zkrátka nechápu, jak mohlo Warnery něco takového vůbec napadnou a i kdyby následující potterovky vydělaly polovinu toho, co ty před nimi, stále by se jim tenhle kšeft bohatě vyplatil.

Producent Pottera vysvětluje, proč se Princ dvojí krve posunul na příští léto
David Heyman, jeden z producentů potterovské série, se konečně rozpovídal o tom, proč se zatím poslední film série posunul až na přístí léto. A není to nic překvapivého, vlastně jde jen o potvrzení předchozích spekulací. Za celé mučení fandů můžou v podstatě dvě věci - úspěch Temného rytíře a stávka scenáristů. Warneři totiž nepočítali s tím, že jim nový Batman nasype do kasičky tak velký obnos a následně se scenáristická stávka podepsala na jejich připravovaných projektech takovým způsobem, že neměli pořádný hit pro nadcházející letní sezónu. Řešení bylo nasnadě - šoupnout Pottera.
Sešli se tedy s producenty a nejspíš jim připomněli, kolik peněz a volnosti v souvislosti s potterovskou sérií dostali, takže se nikdo neodvážil cuknout a přesun byl schválen. Co na tom, že se Warnerům jejich investice vždy bohatě vyplatily... Jestli někomu ještě nedošla pointa, tak trochu polopaticky - důvod devítiměsíčního zpoždění je, že chtějí mít Warneři srovnatelné zisky za rok 2008 i 2009 místo toho, aby čelili obřímu propadu. Z finančního hlediska je to jistě pochopitelné, z těch ostatních ale podobné taktiky smrdí na sto honů. Snad se podobné eskapády nebudou opakovat, jestliže by se v létě 2011 sešli třetí Batman s posledním Potterem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdybyste se dostali do Bradavic, v jaké koleji chcete být?

Nebelvír
Mrzimor
Havraspár
Zmijozel

Komentáře

1 anonymka401 anonymka401 | 18. února 2009 v 16:43 | Reagovat

Jako doufám že toho Harryho dotočí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama