SVĚT HARRYHO POTTERA SE VRACÍ!

NAVŠTIVTE NOVÝ BLOG O PŘIPRAVOVANÉ FILMOVÉ TRILOGII!

--->FANTASTIC-BEASTS.BLOGSPOT.CZ<---

FACEBOOKOVÉ STRÁNKY:

www.facebook.com/fantasticbeastscz

Kniha Osmá ???

1. prosince 2008 v 16:14 | Adam-Potter |  Kniha 8

Kniha 8 (?)

Encyklopedie
JKR řekla, že vydá encyklopedii a výtěžek půjde na charitu. Kniha bude obsahovat nezveřejněné pasáže a poznámky z dosud vyšlých knih Harryho Pottera, jakýsi Tolkienův Sillmarilion. A jaké jsou další teorie?
  • Harryho dospělý život
  • Voldemort v 7. díle zemře, ale JKR si nechá zadní vrátka, aby se zase vrátil
  • bude Harry ředitelem Bradavic?
  • děj před Harrym - o pobertech
  • knihy paralelní s dějem Harryho Pottera (například z pohledu jiné postavy - třeba Brumbálův by byl hodně napínavý...)
  • o úplně jiném kouzelníkovi nebo kouzelnici
Kolují také zvěsti o reedici všech knih. JKR díl od dílu celý svět Harryho Pottera stále rozvíjí, propracovává a jak sama prohlásila, první díly by napsala jinak - mnohé v nich upravila, rozvinula. Je tedy možné, že jednou přijde znovu na trh Kámen mudrců v rozsahu Fénixova řádu...
zdroj: PH. net
Detektivka
Není to dlouho, co se Joanne Rowlingová zmínila, že chce po uzavření příběhu Harryho Pottera napsat "něco úplně jiného" a už se pustila do práce.
Nedávno byla záhlédnuta "svou sousedkou", manželkou spisovatele Iana Rankina v té samé Edinburgské kávárně, kde před lety pracovala na Kameni mudrců. Byla prý zcela zabrána do psaní poznámek.
Literární agent Rowlingové však tuto zprávu nechtěl komentovat a tisková mluvčí uvedla, že zatím nejsou na žádném dalším jejím projektu domluveni.

Starší novinky ke Knize 8

Rowlingová už nevylučuje pokračování Harryho Pottera
Britská spisovatelka Joanne Rowlingová zřejmě změnila svůj názor. Už kategoricky netvrdí, že vydáním sedmého dílu ságy o Harry Potterovi jeho dobrodružství skončí. Její mluvčí uvedl, že Rowlingová nyní říká: "Nikdy neříkej nikdy." To podle mluvčího sice není slib, že další dobrodružství napíše, ale také to není závazek, že už nic psát nebude.
9.7. 2007 15:53
LONDÝN - Rowlingová v pátečním rozhovoru v BBC řekla, že plánuje napsat encyklopedii o všech postavách z Bradavic, o použitých kouzlech a místních jménech. Ale až donedávna kategoricky tvrdila, že sedmým dílem, které bude v knihkupectvích 21. července, už psaní nových dobrodružství končí.
Její nové zaklínadlo - nikdy neříkej nikdy - je značným ústupkem od tohoto kategorického tvrzení. Zvláště, když si dychtiví fanoušci připomenou, jak rovněž nedávno hovořila o tom, jaký se jí zmocnil smutek po dokončení díla.
Knihkupectví Waterstone's zahájilo kampaň "Zachraňme Harryho". Plánuje, že získá milión podpisů prostřednictvím internetu pod petici, aby Rowlingová napsala více potterovských knih, a to bez ohledu na to, zda v nejnovějším díle Pottera zabila, což si myslí asi polovina fanoušků, nebo ne, což si myslí druhá polovina, která soudí, že ze světa sprovodila záporného hrdinu Voldemorta.
Jak ví každý přítel anglické literatury, mrtvý hlavní hrdina není pro pokračování nijak zásadní překážka. Klasickým příkladem je Sherlock Holmes sira Arthura Conana Doyleho, který ho nechal v roce 1893 zemřít, protože už ho měl "plné zuby". Nic mu to nepomohlo, protože tlak fanoušků byl tak velký, že osm let poté byl Holmes opět mezi "živými".
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 David David | Web | 1. prosince 2008 v 16:18 | Reagovat

Ahoj, na mém blogu právě běží Minisoutěž. Pokud chceš, můžeš se zúčastnit = za to máš šanci si zvolit jako cenu cokoliv - jakoukoliv 1 cenu. Ale máš na to právo jen pokud vyhraješ - a pokud nevyhraješ tak máš šanci na další soutěž - viz odkaz na mém blogu.

2 Verč@ Verč@ | Web | 2. dubna 2011 v 17:50 | Reagovat

Ahoj, ještě jsem četla k těm teoriím že by to mohlo být o Harryho dětech... ale nevim. A máš hezký blog!!! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama