SVĚT HARRYHO POTTERA SE VRACÍ!

NAVŠTIVTE NOVÝ BLOG O PŘIPRAVOVANÉ FILMOVÉ TRILOGII!

--->FANTASTIC-BEASTS.BLOGSPOT.CZ<---

FACEBOOKOVÉ STRÁNKY:

www.facebook.com/fantasticbeastscz

Kniha 7 - Spousta informací

1. prosince 2008 v 16:02 | Adam-Potter |  Kniha 7


Kniha Harry Potter and the Deathly Hallows jejíž český název zní Harry Potter a Relikvie Smrti má v České Republice vyjít 21.1.Angličináři si již tuto knihu mohou přečíst od 21.7.2007.Jak dopadne HP7?


Ačkoli na mnohé 759 stránek anglického textu teprve čeká, sprinteři už znají celý obsah titulu i závěr příběhu. Všichni se shodnou na jednom. Sedmý díl je plný zvratů, nečekaných změn a zla. Skutečně zemřou některé hlavní postavy. Ale Rowlingová se i tak nevzdala happyendu. Kdo se touží při četbě knihy Harry Potter And The Deathly Hallows překvapovat, neměl by tento článek číst do konce.

Pro deník The Sun přelouskala knihu Anne Jonesová, šestinásobná světová jednička v rychlém čtení, která dokázala očima pozřít za minutu 4 244 slov. Poslední díl o Potterovi jí zabral pouze neuvěřitelných 47 minut a 1 sekundu.

Vrchol příběhu patří, jak jinak, boji mezi zlem a dobrem. Milovníci malého čaroděje se mohou těšit na skutečně skvostné vyvrcholení. Souboj mezi Lordem Voldemortem a Harrym Potterem. A podle zákonů happyendu, všechno špatné v této bitce zemře a dobro bude znovuzrozeno. Znamená to, že Harry sice skutečně skoná, o čemž se spekulovalo řadu měsíců před vydáním knihy, ale vzápětí znovu ožije. Lord Voldemort v něm totiž zničí pouze zlo. A sám sebe. Harry opět povstane, a co víc, v epilogu se čtenáři mohou pokochat i jeho potomstvem.

Kniha je celkově velmi temná. Od začátku až do posledních stránek. Zajímavé jsou například návraty do temné minulosti Brumbála, v nichž se živoucí částí děje stávají jeho příbuzní.

Velkým překvapením knihy je opět Severus Snape. Ačkoli padne podezření, že pracuje pro Voldemorta, nakonec položí svůj život a dá Harrymu informaci, která ho uchrání před zničující ranou jeho úhlavního nepřítele. Neméně důležitou roli sehraje Draco Malfoy, který se tentokráte postaví na Potterovu stranu.

Ron a Hermiona se rovněž jeví jako skuteční hrdinové a účastní se všech akčních soubojů s Voldemortovou smrtící armádou.

Závěrečnou kapitolu věnovala Rowlingová epilogu. V něm se po 19 letech v roce 2017 Harry objevuje jako manžel Ginny Weasleyové. Mají spolu děti Jamese, Abuse Severuse a Lily. Ron a Hermiona jsou spokojenými rodiči Rose a Huga. Čtveřice se společně s Drakem Malfoyem, otcem malého Scorpiuse, setkávají u londýnského King´s Cross, aby vyslali své potomky do školy kouzel v Bradavicích.

STARŠÍ NOVINKY O KNIZE 7

Střežení posledního dílu Pottera vyjde na 15 milionů eur
Nakladatelství Bloomsbury si po celé zemi pronajalo několik tajných lokací, kde budou knihy střeženy až do distribuce knihkupcům. Desítky bezpečnostních týmů prý hlídá čtyřiadvacet hodin denně knižní náklad sedmého dílu, který by měl uzavřít Harryho dobrodružství a jeho boj proti černokněžníkovi Voldemortovi.
Automobily, které budou knihy od úterka příštího týdne rozvážet náklad knihkupcům, budou vybaveny satelitním sledovacím systémem, a bude možné zkontrolovat, zda se neodchylují od stanovené trasy. Knihy budou převáženy v zapečetěných paletách vybavených poplašným systémem.
List uvedl, že pracovníci tiskárny v Británii dostali výstrahu, že prozradí-li detaily z knihy, budou vyhozeni z místa. Anglické vydání sedmého dílu potterovské ságy nazvané Harry Potter and the Deathly Hallows bude k dostání v knihkupectvích po celém světě od 21. července. Knihkupectví včetně českých už nyní umožňují zamluvit si knihu předem, také internetový prodej zaznamenává velké množství rezervací.
Jedno z největších světových knihkupectví, severoamerické Barnes and Noble hodlá knihy skladovat v bednách na zámek. Maloobchodníci museli podepsat dohodu, která jim zakazuje zveřejnit cokoliv z obsahu knihy, nebo prodávat kopie před všeobecným zveřejněním. "Souhlasili jsme, že knihu neotevřeme před půlnocí. Dokonce je ani před půlnocí nemůžeme naskládat do polic," vysvětlil nedělníku mluvčí řetězce knihkupectví Borders.
Němečtí nakladatelé podle listu zakázali v tiskárně nejen mobilní telefony, ale dokonce i balené obědy. Existují i zprávy, že někteří tiskaři prý museli dokonce pracovat v hlubokém šeru, aby nemohli z knihy číst.
HP7 po vánocích
Pro všechny vanoušky HP mám špatnou správu. Nakladatelství Albatros se rozhodlo vydat sedmý díl Harryho Pottera až po vánocích.Tohle se ale nelíbí stovky fanouškům a proto byly na nakladatelsví vypsány petice a stížnosti No snad se nám je podaří přemluvit a třeba si tu knížku pohodlně předčteme o vánočních svátcích...
Český název pro HP7!
Pavel Medek překladatel knihy o světoznámém čarodějnickém učni dnes Českému rozhlasu řekl jaký PRACOVNÍ název vymyslel pro sedmý díl je to Harry Potter a Relikvie smrti.Dále prohlásil,že autorku není jednoduché překládat.,,Nejen pro její svěží styl,ale i pro mnoho dvojsmyslů a odkazů do historie."proto si musel nejprve přečíst celou knihu,než se mohl rozhodnout na názvu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama