SVĚT HARRYHO POTTERA SE VRACÍ!

NAVŠTIVTE NOVÝ BLOG O PŘIPRAVOVANÉ FILMOVÉ TRILOGII!

--->FANTASTIC-BEASTS.BLOGSPOT.CZ<---

FACEBOOKOVÉ STRÁNKY:

www.facebook.com/fantasticbeastscz

Bajky Barda Beedleho od Rowlingové vychází v prosinci!

2. prosince 2008 v 10:57 | Adam-Potter |  Další knihy

Potterovské Bajky barda Beedleho vyjdou v prosinci také česky!

zdroj: idnes.cz

Nakladatelství Albatros vydá v prosinci česky Bajky barda Beedleho, knihu, kterou britská spisovatelka J. K. Rowlingová uzavřela svou ságu o Harrym Potterovi. Je to vlastně kniha, kterou v posledním dílu Relikvii smrti dostala jedna z hlavních hrdinek Hermiona jako dědictví po profesoru Brumbálovi.
Přebal knihy Bajky barda Beedleho Joanne K. Rowlingové
foto: Albatros
Přebal knihy Bajky barda Beedleho Joanne K. Rowlingové


Joanne K. Rowlingová"Rowlingová knihu Bajky barda Beedleho napsala v počtu sedmi exemplářů, šest rozdala svým přátelům, sedmý vydražila. Koupila ji společnost Amazon, která ji vydává 4. prosince. Český překlad je hotový a Bajky barda Beedleho vyjdou u nás stejně jako všude jinde ve světě, tedy právě 4. prosince," uvedl Radoan Suk z nakladatelství Albatros.
Bajky barda Beedleho přeložil do češtiny Pavel Medek, překladatel většiny románů o Harry Potterovi. Doporučená maloobchodní cena je 249 korun, v pevné vazbě má kniha 128 stran.
Ručně psané a stříbrem zdobené vydání knihy The Tales of Beedle the Bard (Bajky barda Beedla) od Joanne K. Rowlingové
Rowlingová loni vytvořila sedm samostatných knih, které nechala svázat v kůži a ozdobit polodrahokamy a stříbrem. Šest z nich věnovala těm, kteří se kolem příběhu Harryho Pottera v minulých letech točili nejvíc. Sedmý exemplář vydražila v charitativní aukci pro děti žijící v ústavních zařízeních londýnská síň Sotheby´s.

Pohádky, které zná Každý kouzelník

Čaroděj a skákající hrnec - Fontána příznivé sudby - Mágovo chlupaté srdce - Králice Alice a chechtavý pařez - Příběh tří bratří
Jak pět povídek popisuje vydavatelství Albatros:
Harry Potter a Fénixův řádPrastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě - právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob - lordu Voldemortovi.

Bajky barda Beedleho vydražil za 1,95 milionu liber (71,6 milionu korun) server Amazon.com. Kniha pokořila několik rekordů: aukční rekord za soudobý literární rukopis, aukční rekord za dílo J. K. Rowlingové a aukční rekord za dětskou knihu.
Kromě českého překladu se na trhu objeví 100 tisíc sběratelských výtisků napodobujících originály vázané v kůži za cenu 100 dolarů (přes 1 500 korun) za kus. Ty nechá vyrobit právě Amazon.
Kromě bajek Albatros na trh pouští i komplet Sedm let v Bradavicích. Box se všemi sedmi díly nejprodávanější ságy století stojí bez koruny patnáct set.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Já | 2. prosince 2008 v 12:45 | Reagovat

Jůůů to jsem nevěděl že rowlingová vydala další knihu

2 Vtipoman Vtipoman | 13. srpna 2010 v 12:25 | Reagovat

Ahoj,nevím jestli to víte ale vyšla kniha lexikon podle webové stránky ve které jsou všechny informace o světě h.p.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama